Відбулася перша сесія Синоду єпископів УГКЦ 2021 року: йшлося про стратегію 2030
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
У засіданні Синоду взяли участь 45 владик з України та поселень.
На цю першу сесію Синоду єпископів було винесено кілька важливих питань, зокрема про синодальне діяння в умовах карантину та про душпастирське планування в Церкві на ближчу і дальшу перспективи.
Глава УГКЦ запропонував провести цьогорічний Синод єпископів впродовж кількох окремих сесій у форматі онлайн.
Між цими пленарними сесіями, у яких братимуть участь усі члени Синоду єпископів, пропонується провести низку регіональних зустрічей владик для обговорення та опрацювання тем і документів, які відтак будуть винесені на затвердження осінньою пленарною сесією.
Напрацювання душпастирської стратегії 2030
Окрему увагу було присвячено питанню душпастирського планування на період до 2030 року. Підсумки робочої групи, яка впродовж останніх двох років підготовляла це питання, представив її голова — архиєпископ Борис Ґудзяк, митрополит Філадельфійський.
Він розказав про період «слухання», під час якого члени робочої групи провели опитування серед духовенства та монашества, а також мали низку зустрічей з представниками різних груп вірних УГКЦ — мирян, молоді, інтелігенції та жіноцтва, а також з експертами з середовища Католицької Церкви на поселеннях. За підсумками цих зустрічей робоча група висловила свої рекомендації та пропозиції щодо подальшого душпастирського планування в УГКЦ на ближчу і дальшу перспективу.
Було, зокрема, наголошено на важливості зв'язку душпастирського планування і діяння з програмою «Жива парафія — місце зустрічі з живим Христом». Наголошено на важливості не лише парафіяльної спільноти, але і людини, якій Церква покликана служити.
Йшлося також про необхідність розвивати культуру християнської близькості в межах церковної спільноти, забезпечувати духовний супровід, відкритість і прозорість як характерні ознаки цієї близькості, а також витривало працювати над зціленням духовних ран і травм народу.
Церква, яка долає бар’єри
У дискусії над основними напрямними душпастирського планування отці Синоду погодилися з пропозицією робити наголос на євангелізаційному і місійному вимірі Церкви. Практично це повинно означати подолання бар’єрів: мовних, культурних, етнічних, расових та клерикально-ієрархічних, щоб відкривати щораз більшій кількості людей доброї волі багатство і красу Христового Євангелія, яким бажає жити УГКЦ в Україні та на поселеннях.
Окрім цього, владики Синоду єпископів УГКЦ під час обговорення питання душпастирського планування погодилися сфокусувати душпастирську увагу на родині, яка має ставати дійсною «домашньою Церквою» і таким чином сприяти розбудові Тіла Церкви та здійсненню її місії у світі.
Завершення синодального засідання
Наступним етапом цьогорічного синодального діяння будуть регіональні зустрічі владик, які пройдуть наприкінці червня та матимуть за основну тематику розгляд соціальних питань і обмін досвідом душпастирства в умовах пандемії.