Відбулася зустріч делегації ВРЦіРО з керівниками дикастерій Ватикану

Відбулася зустріч делегації ВРЦіРО з керівниками дикастерій Ватикану - фото 1
У Дикастерії комунікації делегацію ВРЦіРО прийняв її префект доктор Паоло Руффіні зі співробітниками.

За повідомленням пресслужби ПЦУ, звертаючись до нього, Митрополит Епіфаній подякував за зустріч та наголосив на необхідності поширення правди, яка є зброєю проти агресивної пропаганди війни. «Війну почала Росія майже 9 років тому з брехні, що України не існує, не існує окремого народу. І цю ідеологію «русского міра» зробили базою для виправдання агресії, для виправдання геноциду. Для досягнення справжнього миру важливо поширювати правду і ми відкриті до співпраці в цій сфері» – зазначив Предстоятель ПЦУ.

Також він подякував за заклики Папи Франциска молитися про Україну. «Ми знаємо, що молитва має велику силу, це зброя проти зла, і ми вдячні Папі Франциску і всім, хто молиться про Україну» – сказав Митрополит, відзначивши також гуманітарну допомогу, яка вже надійшла та продовжує надходити від католиків зі всього світу.

Після тривалого плідного спілкування делегація продовжила програму візиту зустріччю з префектом Дікастерії для міжрелігійного діалогу кардиналом Мігелем Аюсо та його співробітниками.

Звертаючись до кардинала Аюсо, Митрополит ПЦУ підкреслив, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій є прикладом плідного рівноправного діалогу представників різних конфесій та релігій.

«Ми маємо досвід співпраці протягом вже понад 25 років, представляючи понад 90% релігійної мережі нашої країни, а це – більшість нашого суспільства. І ми є свідками тих страждань, які принесла війна, свідками боротьби за правду і свободу. Ми відкриті до діалогу в Європі та світі, щоби і отримувати досвід, і ділитися досвідом та свідченням про наше життя, наш біль і нашу надію на перемогу і мир» – зазначив Митрополит Епіфаній.

За підсумками зустрічей було домовлено підтримувати і поглиблювати співпрацю між ватиканськими інституціями та українською релігійною спільнотою.