Відбувся чин інтронізації владики УГКЦ Браєна Байди – єпарха Торонто і Східної Канади

28 червня, 09:27
Католики
Відбувся чин інтронізації владики УГКЦ Браєна Байди – єпарха Торонто і Східної Канади - фото 1
У Торонто 27 червня відбулася інтронізація правлячого єпископа єпархії Торонто і Східної Канади УГКЦ владики Браєна Байди. Літургія з чином інтронізації відбулася у храмі Святих Верховних Апостолів Петра і Павла у Скарборо, Онтаріо за участі єпископів, священиків та монахів Української Греко-Католицької Церкви, а також Римо-Католицької та Східних Католицьких Церков у Канаді та США.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Чин інтронізації звершили митрополит Вінніпезький УГКЦ Лаврентій Гуцуляк і митрополит Філадельфійський УГКЦ Борис Ґудзяк.

Відтак владика Браєн Байда очолив Архиєрейську Літургію.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав від імені Синоду єпископів УГКЦ надіслав вітального листа, у якому зазначив, що ця подія є знаком Божого благословення і для Торонтської єпархії УГКЦ, і для всієї Церкви.

«Вітаємо Вас вже як правлячого єпарха Торонтонської єпархії, як наступника Ваших попередників, зокрема владики Ісидора Борецького, що стояв біля витоків цієї церковної структури, та владик, які жертовно працювали над її розвитком, – Корнилія Пасічного і Степана Хміляра. У цей святковий для Вашої єпархії час разом із Вами молитиметься владика Лаврентій Гуцуляк, який є духовним батьком нашої Канадської митрополії. Співпрацюйте з ним задля поглиблення духовного життя в митрополії та її розвитку», – йдеться у привітанні Предстоятеля.

Глава УГКЦ також згадав свого великого попередника, Патріарха Йосипа Сліпого, який після звільнення з заслання у Сибіру, будучи главою Церкви у підпіллі, тричі відвідував Канаду і заповідав велике майбутнє цій єпархії Української Греко-Католицької Церкви: «Цього дня хочемо згадати нашого славного попередника, патріарха Йосифа, який у 70 – 80-х роках минулого століття відвідував Торонтську єпархію. Зі слів самого патріарха, який відбув 18 років радянських таборів, він був вражений розквітом єпархії та її великими можливостями. Передбачав її духовний підйом, що зродить численні покликання до священничого і монашого життя».

Єпископ Браєн Байда у промові згадав про тих, хто «зараз переживає мучеництво в Україні», і привітав новоприбулих українських біженців. «Щиро дякую новоприбулим нашим вірним з України, яка тепер у війні. Ви надихаєте мене і всіх нас бути сміливими перед тими, що не поважають людської гідності. Ми надалі молимося за вас, за ваші родини і за всіх тих, хто жертвує свій час під час цієї війни», – сказав владика Браєн.

Відбувся чин інтронізації владики УГКЦ Браєна Байди – єпарха Торонто і Східної Канади_1

Як повідомлялося, 28 квітня цього року Святіший Отець Папа Франциск, поблагословивши рішення Синоду єпископів УГКЦ, іменував владику Браєна Байду, ЧНІ єпископом Української католицької єпархії Торонто та Східної Канади.

До цього, починаючи з 2008 року, владика Браєн звершував служіння єпископа Саскатунської єпархії.

Довідка

Владика Браєн Байда народився в Саскатуні (Канада) 21 серпня 1961 року.

Вступив до Малої семінарії отців редемптористів, новіціат пройшов у Оновомовоці (штат Вісконсин, США). Вічні обіти склав 13 вересня 1986 року.

Був висвячений на священика 30 травня 1987 року.

Ступінь бакалавра філософії отримав в коледжі Святого Михаїла у Торонто в 1982 році і магістра богослов'я в цьому ж навчальному закладі в 1986 році. Відтак отримав ступінь бакалавра педагогіки в університеті Манітоби в 1991 році і ступінь бакалавра східних наук в Інституті Шептицького в Оттаві у 1998 році.

Служив у різних парафіях і формаційних закладах українських отців редемптористів у Канаді, між якими Колегія Святого Володимира в Робліні, Дім Відкупителя у Торонто. У Вінніпезі провадив «Дім Прийняття», що опікується бідними і відкинутими людьми.

2 травня 2008 року Папа Бенедикт XVI призначив його єпархом Саскатунським УГКЦ. Єпископська хіротонія владики Браєна та інтронізація відбулися 27 червня цього ж року.

З 9 листопада 2019 року був також апостольським адміністратором Торонтської єпархії УГКЦ.