Відбувся візит Предстоятеля Православної Церкви в Америці у Почаївську лавру

04 червня, 11:00
Православні
Відбувся візит Предстоятеля Православної Церкви в Америці у Почаївську лавру - фото 1
Предстоятель Православної Церкви в Америці Архиєпископ Вашингтонський, Митрополит всієї Америки та Канади Тихон 3 червня 2024 року прибув з паломницьким візитом до Свято-Успенської Почаївської лаври.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

В Успенському соборі лаври Митрополит Тихон очолив молебень.

Предстоятелю ПЦА співслужили митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, намісник обителі митрополит Почаївський Володимир, ректор Почаївської духовної семінарії архиєпископ Шумський Іов, ректор Київської духовної академії і семінарії архиєпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Новоселицький Клеопа та братія і гості у священному сані.

"Після молебню Митрополит Тихон звернувся до присутніх зі словом, у якому висловив підтримку Митрополиту Онуфрію та всім вірним Української Православної Церкви. Предстоятель ПЦА на знак єдності у Христі та подяки за теплий прийом і гостинність підніс в дар лаврській братії ікону Господа і Спасителя нашого Іісуса Христа. Зі словом подяки за візит та спільну молитву до глави Американської Церкви звернувся митрополит Почаївський Володимир. На згадку про паломництво до Почаївської лаври владика намісник подарував Блаженнішому Митрополиту Тихону ікону Пресвятої Богородиці «Почаївська». Потім Його Блаженство та архиєреї вклонилися мощам преподобних Іова та Амфілохія, чудотворців Почаївських, а також відвідали Преображенський та Свято-Троїцький собори лаври", - повідомили в УПЦ МП.

Нагадаємо, ПЦА виникла на основі місії, створеної російськими православними монахами на Алясці (на той час вона була частиною Російської імперії) у 1794 р. Після того, як США придбали Аляску в Росії, тут була створена повноцінна єпархія РПЦ. Наприкінці XIX століття осередки РПЦ виникли і в інших регіонах США. У т.ч. це відбувалося внаслідок російської православної місії серед іммігрантів з Східної та Центральної Європи, багато з яких були до того греко-католиками. На цій основі виникла Північноамериканська єпархія РПЦ.

Після Першої світової війни, захоплення влади в Росії більшовиками і напливу нової хвилі російської еміграції Московський Патріарх Тихон надав автономію російським православним єпархіям за межами Росії. В 1924 році єпархії РПЦ в Америці стали самоврядною митрополією. Очолив її митрополит Платон (Рождественський). А у 1970 році ії перейменували у Православну Церкву в Америці та Московська Патріархія надала автокефалію. Оскільки це відбулося всупереч православним канонам, за якими лише Вселенський Патріарх може надавати автокефалію, тому її не визнали інші Православні Церкви і ПЦА вважається частиною Московського Патірархату. Проте її єрархи входять до Асамблеї канонічних православних єпископів Сполучених Штатів Америки.