Відбувся Всеукраїнський з’їзд військових капеланів УГКЦ

Відбувся Всеукраїнський з’їзд військових капеланів УГКЦ - фото 1
З 28 до 30 листопада у Закарпатській області проходила ХVІІ Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ під гаслом «Тебе шукаю пильно…» (Пс. 62, 1). Триденну зустріч військових душпастирів щороку організовує Департамент військового капеланства Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви.

Про це повідомляє пресслужба Департаменту військового капеланства УГКЦ.

Зустріч розпочалася у вівторок, 28 листопада, церемонією відкриття, під час якої з привітальним словом до учасників звернувся керівник Департаменту військового капеланства владика Михаїл Колтун. Опісля з доповіддями виступили заступник начальника Служби військового капеланства Збройних сил України полковник Любомир Якібчук, начальник Служби військового капеланства Національної гвардії України полковник Олександр Іздебський, представники Державної прикордонної служби України та Державної спеціальної служби транспорту. Вони розповіли про актуальний стан задоволення духовно-релігійних потреб особового складу та функціонування служб з питань військового духовенства у своїх силових структурах, про досвід, виклики і перспективи капеланської служби.

Заступник керівника Департаменту військового капеланства о. Андрій Зелінський представив учасникам зустрічі діяльність Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ у 2023 році. Після офіційної частини заходу відбулася архиєрейська Літургія, яку очолив владика Михаїл у співслужінні військових капеланів.

29 листопада відбулася онлайн-зустріч військових капеланів з Блаженнішим Святославом, Главою УГКЦ. Під час зустрічі Предстоятель наголосив на важливому значенні місії, яку сьогодні здійснюють капелани в українському війську, та висловив їм подяку.

Учасники заходу мали день духовної віднови під проводом владики Максима Рябухи, єпископа-помічника Донецького екзархату УГКЦ.

Відбувся також тренінг на тему «Засади духовної стійкості». Завершилася зустріч військових душпастирів підведенням підсумків та спільною молитвою за перемогу і мир в Україні.

Відбувся Всеукраїнський з’їзд військових капеланів УГКЦ - фото 125903