Відомий богослов побачив збіг векторів режимів Муссоліні та Путіна

Відомий богослов побачив збіг векторів режимів Муссоліні та Путіна - фото 1
Чим більше читаю книгу, тим більше бачу збіг векторів режимів Муссоліні та Путіна: від гонителів до захисників Церкви», – написав відомий богослов Кирил Говорун.

Про це є допис у його Телеграм-каналі.

«Муссоліні, колись сам антиклерикал, прийшовши до влади, засудив публічний антиклерикалізм багатьох своїх однопартійців, взявся захищати традиційні цінності італійського суспільства і почуття його віруючих. Він побачив у Церкві потенціал відновлення римської квазіімперії. З цією метою він вклався у формування католицько-фашистської ідеології через такі інститути як Istituto fascista di cultura. Не багато хто в Католицькій Церкві бачив у цьому лише політичну інструменталізацію Церкви. Папа Пій XI до них не належав», – резюмував Кирил Говорун.

Кирил Говорун - доктор філософських наук за спеціальністю “Богослов’я”, професор університету Лойола-Мерімаунт в Лос-Анджелесі, директор Екуменічного інституту Хаффінгтон, професор Стокгольмської школи теології. Автор багатьох наукових праць і декількох монографій, виданих англійською й українською мовами.