"Режим Путіна активно розігрує антисемітську "карту" у війні проти України", - Йосиф Зісельс

21 вересня, 09:49
Україна і світ
"Режим Путіна активно розігрує антисемітську "карту" у війні проти України", - Йосиф Зісельс - фото 1
У регулярних скандальних висловлюваннях Володимира Путіна щодо євреїв немає нічого дивного. Антисемітизм давно є невід’ємною рисою російської влади.

Таку думку в інтерв’ю "Телеграфу" висловив радянський дисидент, співпрезидент Асоціації єврейських організацій та громад України Йосиф Зісельс. Він підкреслив, що російська імперія завжди "вмикала" антисемітизм, щоб нацькувати народи, бо ще за російської імперії антисемітизм в Росії завжди був і на державному, і на побутовому рівнях. Тому ми не дивуємося, коли в Росії є антисемітизм. Я скоріше здивувався б, якби його не було", — говорить Зісельс.

При цьому, співрозмовник "Телеграфа" вважає, що це явище в Росії кероване, і воно "включається" тоді, коли це вирішують нагорі.

"Тому вони випробовували тут різні потужні спецоперації і в Україні вступити єврею у виш, у 1960-ті роки було неможливо, хоч як би [гарно] ти вчився",сказав він.

У випадку ж із сучасним російським антисемітизмом він, на думку Зісельса, "включився" через втрати на війні та втрату почуття реальності.

"Він не може перемогти Україну, він просто біситься від того відчаю. Він не може сам для себе визнати, що у весь його пафос "денацифікації" ніхто не вірив із самісінького початку, бо в країні, де єврей є президентом, взагалі абсурдно казати про якусь "денацифікацію", — наголосив співпрезидент Асоціації єврейських організацій.