Відомий капелан розповів про Благовіщення в умовах війни

07.04.2022, 12:33
Культура
Благовіщення 2022 - фото 1
Благовіщення 2022
Джерело фото: Фейсбук-сторінка о. Андрія Зелінського
Військовий капелан Андрій Зелінський розповів, як потрібно зустріти та провести велике християнське свято Благовіщення. Він пояснив, для кого це свято, і чому віра така важлива під час війни. "Коли надії бракує настає Благовіщення - добра новина, яка нам так сьогодні потрібна", - наголошує священик.

"Це свято насамперед для тих, кому потрібно підняти свій дух. Історія Благовіщення свідчить, що благодать прийшла на допомогу людству тоді, коли люди втрачають надію. Проблема людини – ми часто можемо не помічати, на що здатні. Благовіщення – це про хорошу новину, яка розпочинає нову історію порятунку людства", – розповів о. Зелінський.

о. Андрій Зелінський - фото 90931
о. Андрій Зелінський

 

Капелан вважає, що саме зараз важливо повірити, що ми здатні на більше.

"Благовіщення – це свято надії. Дуже важливо, щоб ми зараз згадали, що разом ми здатні на багато. Віра має породжувати справи – добрі вчинки допомагають нам зрозуміти, що ми можемо змінювати світ на краще. Кожна добра справа на крок наближає нас до перемоги", – резюмує о. Андрій Зелінський.

Відео слів капелана поширили "Факти".

О. Андрій Зелінський - священик Української Греко-Католицької Церкви, член чернечого згромадження «Товариство Ісуса», докторант політології, військовий капелан ЗСУ, громадський діяч, член Ініціативної групи та Наглядової ради Української Академії лідерства, член Дорадчої ради Інституту лідерства та управління УКУ.

Філософську освіту здобував у St. Basil College, Стамфорд, США; богословську – у Pontificia Universita Gregoriana, Рим, Італія; політологічну – у Національному університеті «Києво-Могилянська Академія», Київ.

Основні сфери наукових інтересів та напрямки пасторальної діяльності: християнська духовність у контексті сучасної культури, ідеологія національної безпеки та задоволення духовних потреб військовослужбовців. Своє капеланське служіння серед військовослужбовців розпочав у 2006 р. в Академії сухопутних військ у Львові, а з червня 2014 р. і до тепер бере активну участь у забезпеченні духовною підтримкою українських військових.