Відомий російський богослов пояснив, чому УПЦ МП досі під РПЦ

Відомий російський богослов пояснив, чому УПЦ МП досі під РПЦ - фото 1
Одностороннє рішення УПЦ МП про вихід з-під зверхності Церкви-матері мусило супроводжуватися певними процедурами, котрих не було.

Джерело: Рatrioty.org.ua

Церковне розмежування повинно супроводжуватися двома очевидними фактами. Перше, Патріарх Московський Кирил Гундяєв за церковними правилами повинен накласти анафему на того, хто йде – предстоятеля УПЦ МП Онуфрія. Друге, Онуфрій повинен розіслати оповіщення колегам-патріархам про те, що він відмежувався і тепер він Глава УПЦ. Нічого цього не було зроблено. А те, що Онуфрій засекретив Устав публічної відкритої організації УПЦ МП – це “садоміще”.

На цьому наголосив протодиякон РПЦ, російський релігійний й громадський діяч, фахівець у галузі християнської філософії та канонічного права Андрій Кураєв.

На його думку, Московський Патріарх Кирил Гундяєв та його митрополит УПЦ МП Онуфрій роблять все, аби підсилити протистояння на релігійному фронті у Києві та загалом в Україні: “Ні у Патріаха Кирила, ні у Митрополита Онуфрія немає бажання нічого зробити, аби пом’якшити градус конфлікту. Навпаки – йде постійне нагнітання”.

Релігійний діяч зазначив, що Кирил не просто, як заведено, не наклав анафему на свого Митрополита Онуфрія, який нібито пішов, а навпаки – у березні 2023-го направив лист Єрусалимському Патріарху, де писав про гоніння на Українську Православну Церкву Московського Патріархату.

“Це просто свята підніжка, інакше ніяк пояснити не можна. Нема ніяких прокльонів у слід. Коли сама Москва пішла від Матері-Церкви Константинополя у XV столітті, то була анафема Святого Патріарха Діонісія на адресу московського самозваного й самопоставленого митрополита Іона і тих, хто з ним. Це, якщо не помиляюся 1469 рік. Це було. А зараз, коли від Москви начебто уходить її митрополія Київська, ніяких анафем нема. Виникає питання – що відбувається? Начеб-то Патріарх Кирил не давав підстав вважати себе такою толерантною людиною”, – наголосив богослов в інтерв’ю російському журналісту на You tube-каналі “Ходорковський LIVE”.