Відсторонений очільник поліції Вінниччини, активний прихильник УПЦ МП, отримав нову посаду

01.06.2020, 15:55
Держава
Юрій Педос призначений на посаду радника голови Нацполиции   - фото 1
Юрій Педос призначений на посаду радника голови Нацполиции
Джерело фото: vezha.vn.ua
Відстороненого начальника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Юрія Педоса призначили на посаду радника голови Нацполіції.

Як передає УНІАН, про це голова Національної поліції Ігор Клименко повідомив журналістам у Вінниці, де представляв нового очільника поліції Вінничини. "Генерал Педос призначений радником голови Національної поліції і буде відповідати за ведення інституту дізнання на території Західно-Центрального округу", - сказав Клименко.

Нагадаємо, Юрій Педос очолював Головне управління Нацполіції у Вінницькій області з 2017 року. Весь цей час він був активним прихильником УПЦ МП і діяв на користь цієї конфесії.

Саме під його керівництвом на начальника Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Ігоря Салецького відкрили провадження за “численими заявами представників УПЦ” Простими словами, поліція тоді звинуватила Салецького в тому, що він зареєстрував перехід громад в Луці-Мелешківській та на Ямпільщині з УПЦ МП до Православної Церкви України. Як заявив тоді Ю. Педос, чиновник не мав права цього робити, а тому має бути відсторонений від посади та засуджений.

Адвокатка Чубенко відкритто заявила, що: “Поліція діє в інтересах Московського Патріархату з релігійних переконань”.

З її слів, через позицію поліції Вінницького району, яка бездіє у випадках захоплення храмів “тітушками” РПЦ, мешканці багатьох сіл Вінниччини перебувають на межі, за якою може розпочатися фізичне протистояння селян із силовим блоком РПЦ. Зокрема ідеться про т.зв. “Братство Ярослава Мудрого”, представники якого часто були помічені під час протистоянь навколо храмів: вони виступали на боці Російської Павославної Церкви.

Що ж стосується мотивації поліції в контексті кримінального провадження проти Салецького, Сніжана Чубенко пояснила: «Мотивація єдина: на території Головного управління Національної поліції у Вінницькі області знаходиться капличка. Запитання: для кого ця капличка? Ну звичайно, для працівників поліції. А хто ж в ній служить, в нашій українські поліції, на нашій українській землі, хто служить в тій капличці? Московський піп. А чому ж тоді поліція на рівному місці порушили необгрунтовану кримінальну справу проти Салецького? А тому що вони захищали і захищають інтереси московського патріархату. І це питання не рядових працівників поліції – це питання до керівництва. Це їхня така позиція».

Додамо, що відсторонення Салецького на догоду МП фактично призупинило процес розгляду справ у 35 судах, де за його участі релігійні громади вирішують спори про зміну конфесійної підлеглості. Водночас 32 суди різних інстанцій уже визнали правомірними дії управління під час реєстрації громад ПЦУ, які змінили конфесійну приналежність iз РПЦ на ПЦУ.

Мало того, як РІСУ інформувала, за час керівництва Юрія Педоса, протоєрей УПЦ Московського Патріархату Гудзенко роками отримував зарплатню як працівник поліції Вінниччини.

Протоєрей був оформлений до двох підрозділів Главку поліції Вінниччини: на півставки як фахівець з логістики і ще на півставки як інструктор (!) тренінгового центру поліції! Після того, як перевіряючі з Києва виявили ці факти фінансування протоєрея Гудзенка з держбюджету, генерал Педос уже на початку листопада призначив його простим техпрацівником Главку.