Відтепер «Живе телебачення» УГКЦ говоритиме і англійською

05 листопада, 08:55
Україна і світ
Відтепер «Живе телебачення» УГКЦ говоритиме і англійською - фото 1
На «Живому телебаченні» стартував новий проект – «Іномовлення». Відтепер щопонеділка на каналі «Живого телебачення» у YouTube і його сторінці та сторінках Церкви у Facebook виходитиме англомовна програма «Open Church». І це тільки початок, запевняють у «Живому».

«Ідея і потреба, щоб "Живе телебачення" говорило різними мовами, була в нас віддавна. Основний поштовх до її реалізації дало святкування 10-річчя інтронізації Блаженнішого Святослава, яке відбулося в березці цього року онлайн українською і англійською мовами в ефірі нашого телебачення. Ми побачили, що спроможні і маємо з ким розпочинати мовлення англійською», – розповідає о. Ігор Яців, директор «Живого телебачення».

Перший випуск англомовної програми «Open Church» вийшов у ніч проти вівторка, 2 листопада, о 3:00 за київським часом. Для глядачів, які живуть в Україні, час незручний. Однак аудиторією цих програм є англомовні греко-католики зі США, Канади та інших країн світу. Ведуча програми – п. Соня Соутус. Основою першого ефіру стало англомовне інтерв’ю з Главою УГКЦ.

Відтепер «Живе телебачення» УГКЦ говоритиме і англійською - фото 81758

Блаженніший Святослав у інтерв’ю наголосив на необхідності усвідомити себе глобальною Церквою. «Кількість тих вірних нашої Церкви, які більше не розмовляють українською мовою, зростає. І щоб бути зрозумілими, щоб бути здатними передати Добру Новину – Євангеліє Ісуса Христа, нам слід розмовляти різними мовами», – сказав він.

Глава УГКЦ висловив сподівання, що ця програма буде лише першим шляхом до англомовних синів і дочок нашої Церкви, але на цьому у своїй комунікації УГКЦ не зупиниться. «Я сподіваюся, що в майбутньому наша Церква розмовлятиме різними мовами – іспанською, португальською, грецькою, італійською – щоб єднати разом всіх синів і дочок у глобальній спільноті Церкви», – поділився Блаженніший Святослав.

Англомовний понеділковий ефір «Open Church», як пояснив о. Ігор Яців, матиме три складові:

-інформаційний блок – підсумок ключових новин життя УГКЦ в Україні і за кордоном, а також Вселенської Церкви;
- розмовний блок, інтерв’ю – кожного разу до уваги англомовних вірних пропонуватиметься програмне інтерв’ю з цікавими англомовними спікерами, не тільки єпископами, але й священиками і мирянами Церкви;
- молитовний блок – маючи досвід молитви «Вервиця єднає» українською мовою, у «Живому телебаченні» хочуть зробити її й англійською.

До багатотисячної спільноти глядачів «Живого телебачення» можна приєднатися на каналі «Живого» у YouTube та слідкувати за сторінкою у Facebook.