Віфавара - місце Хрещення Ісуса Христа на Йордані

Віфавара - місце Хрещення Ісуса Христа на Йордані - фото 1
Віфавара (Каср Аль-Ягуд або Ваді-Харар) - місце на річці Йордан на кордоні Палестинської Автономії та Йорданії, де згідно з християнським переказом Ісус Христос прийняв Хрещення від Івана Хрестителя. Ця подія до нині святкується християнами як Хрещення Господнє.

Ще декілька років тому це місце можна було відвідати лише з боку Йорданії (Ваді-Харар), а у 2011 році оглядову площадку та вихід до Йордану обладнали і з ізраїльського (палестинського) берегу.

no title

З боку Йорданії до Місця Хрещення можна дістатися лише на таксі з Аммана, і ізраїльського боку... - також лише на таксі. Таксисти з Єрусалима беруть за довіз туди і назад 100 доларів. Але витрати можна мінімізувати, діставшись рейсовими автобусами, які йдуть в бік Мертвого моря, Бет-Шеана чи переходу Аллєнбі (міст короля Хусейна) з Йорданією. Далі (наприклад з моста Аллєнбі чи з зупинки "Бейт-Арава" взяти таксі. Пішки до Віфавари не пустять: це погранзона з мінними полями навколо.
Другий спосіб (ним користувався я) - доїхати арабською маршруткою до Єрихона (технологія добирання до Єрихону та інших палестинських міст описана тут: http://andy-travel.com.ua/node/1223), а там взяти таксі: туди-назад обійдеться в 100 шекелей).

no title

За часів земного життя Ісуса Христа Віфавара була широко відомою переправою через р. Йордан, що слугувала паломникам мандруючим з Галілеї, котрі йшли до Єрусалиму через Зайордання, в обхід Самарії (з метою уникнення спілкування з самаритянами). Та за маршрутом — з Єрусалиму в Єрихон, а далі через «Ваді Харар» до пагорбу святого пророка Іллі і потім на «гору Мойсея» (гора Нево).

no title

А також раніше тої події «сини Ізраїлеві» разом з Ісусом Навином переходили р. Йордан (період 1550–1200 років до н.д.), залишивши на місці тамтешнього переходу жертовник з 12 каменів відповідно числа племен Ізраїля), а потім вступили у «землю обітовану». Старий Заповіт описує цю подію в книзі Ісуса Навина (Нав. 3:14-17). Річка Йордан була кордоном у той період, коли згадується у Старому Завіті. А «земля обітована» — це духовний символ церкви: увійти до церкви і стати її членом, немов перейти р. Йордан. Перехід через Йордан став також символом Хрещення, і «хрещенські купелі» є символом Йордану.

no title

Місце Хрещення з ізраїльського берега:

no title

А ці церкви - це вже території Йорданії:

no title

no title

До річки можна підійти і навіть скупатися і прийняти Хрещення:

no title

Річка Йордан має до 10 метрів ширини:

no title

Монастир на палестинському березі:

no title

Вид на Йордан з протилежного, йорданського берега (фото 2005 року):

no title

no title

Якщо ж казати про справжнє місце, де відбулося Хрещення, то воно знаходиться на йорданському боці і близько сотні метрів від Йордану. Відбулося це на притоку Ваді-Харар, який давно вже висох. У 2005 році мені вдалося побувати там.

no title

Йдемо з місця стоянки до Місця Хрещення:

no title

Під навісом- справжнє місце Хрещення Христа:

no title

ОСЬ ТУТ ІВАН ХРЕСТИТЕЛЬ ХРЕСТИВ ІСУСА:

no title

Андрій БОНДАРЕНКО

"Подорожі Україною та світом", б.д.