Вифлеємський Вогонь Миру роз'їхався Україною

Вифлеємський Вогонь Миру роз'їхався Україною - фото 1
13 грудня о 19.00 на залізничному вокзалі Івано-Франківська від працівників залізниці символічний Вогонь Миру отримали місцеві пластуни. Подібні заходи відбулися й в інших обласних центрах.

Далі, протягом години, в центральній залі вокзалу пластуни роздавали вогонь усім бажаючим, щоб вони змогли принести часточку різдвяного тепла до осель чи місць праці.

«Сьогодні пластуни передають Вифлеємський Вогонь Миру, який отримують від Укрзалізниці, та, перш за все, від наших друзів з Пласту, які буквально вчора отримали його в Києві і вже протягом доби передали пластунам у всіх обласних центрах України, — розповідає координатор Вифлеємського Вогню Миру на Івано-Франківщині Оксана Яцківська. – Отже, Вогонь доїхав до Івано-Франківська і ми поширимо його по усіх куточках Прикарпаття — в церковні громади, владні структури, сиротинці та всім бажаючим. Щоб на Різдво за святковим столом кожен зміг запалити його як символ миру в Україні, кожній громаді і родині зокрема».

Вифлеємський Вогонь Миру доправляють на Прикапаття вже більше двадцяти років. Цьогоріч вперше його привезли залізницею.

Одночасно передача Вифлеємського Вогню відбулася у всіх обласних центрах, де його прийняли пластуни і згодом роздадуть по своїх громадах.

«Ми цей вогонь будемо поширювати у церкви різних конфесій, – каже Катерина Лозинська, очільниця Житомирської станиці "Пласту". – Звичайно, передаємо його також у військові частини, лікарні, сиротинці і всім людям, які цього потребують. Також ми будемо передавати у міську раду, а 19 грудня, коли відбуватиметься запалення ялинки». Повідомляє Суспільне.Житомир.

У Житомирі першою свою лампадку від Вифлеємського вогню миру запалила пластунка Варвара Кашперко. - фото 84072
У Житомирі першою свою лампадку від Вифлеємського вогню миру запалила пластунка Варвара Кашперко.
Джерело фото: Суспільне.Житомир

«На жаль, Вогонь не дійшов до непідконтрольних територій на сході України. Але в усі прифронтові міста та населені пункти він потрапить однозначно, — додає Оксана Яцківська. — Також пластуни щороку формують окрему делегацію, яка доправляє його військовим на фронт у зони активних бойових дій разом з листами підтримки від маленьких пластунів, смаколиками, словами вітання».

Як повідомлялося, цього року вперше Вогонь Миру в обласні центри доправляє "Укрзалізниця".

Вифлеємський вогонь миру — це міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, що полягає в поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.

Щороку у Вифлеємі його беруть австрійські скаути, транспортують літаком до Австрії та передають естафету сусіднім країнам.

В Україні з 1999 року вогонь, що символізує мир, любов та добро і символічно об'єднує всіх українців, поширюють пластуни - українські скаути. Вони доставляють його громадам міст, лікарням, школам, сиротинцям, державним установам по всій країні.