VIII Всецерковна проща монашества УГКЦ відбулася в Україні та Польщі
Організатори цьогорічним гаслом прощі обрали слова: «Ось чому, мавши це служіння, ми не втрачаємо відваги (ІІ Кор. 4, 1), щоб захищати невинних, боронити правду, обстоювати Богом священну людську гідність».
Як розповів у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ Екзарх Одеський, Голова Патріаршої комісії у справах монашества владика Михайло Бубній особливість цьогорічної прощі була в тому, що вона фактично співпала з річницею повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
«Це була особлива нагода дякувати Богові за те, що „Україна стоїть, Україна бореться і Україна молиться“! Ми фактично перейняли естафету від Молитовного марафону УГКЦ, який проводила наша Церква попереднього дня. Ще однією особливістю цьогорічної прощі було те, що вона була міжнародною, бо проходила одночасно у двох локаціях: у м. Новояворівську (Україна) та м. Ярославі (Польщі)», — розповів владика Михаїл Бубній.
За словами Голови Патріаршої комісії у справах монашества, метою цієї прощі було згуртувати богопосвячених осіб нашої Церкви для спільної молитви: за перемогу України і закінчення війни, за наших захисників і захисниць, за нашу владу цивільну і військову, медиків, волонтерів та всіх тих, що працюють на перемогу, а особливо за тих, що віддали своє життя за Україну.
Сестра Магдалина Витвицька, заступниця голови Патріаршої комісії у справах монашества розповіла про символізм цьогорічної прощі у двох локаціях.
«Минулого року наша проща відбувалася у Запоріжжі, на кордоні України на якому почалася війна. Цього року ми хочемо символ двох кордонів висвітлити в інший спосіб. Наша молитва сьогодні звершується по обидва сторони кордону України з Польщею, де служить багато нашого монашества. Нашою програмою ми охоплюємо молитвою кордон України у найближчих точках — у Краківці та Хотинці, таким чиномі тримаємо його у своїх серцях у всій його протяжності, довкола цілої України. Також будучи по різні боки кордону ми охоплюємо всіх, кого війна розкидала по цілому світу, а також, хто залишився чи воює на фронті. Особливо ті сім’ї, які розділила війна», — розповіла сестра Магдалина Витвицька.
З проповіддю до ченців-паломників звернувся владика Михаїл Бубній.
«Сьогодні монашество нашої Церкви, переймає естафету вчорашнього марафону, коли наша Церква, з різних куточків світу і України молилася за мир в Україні, за завершення війни і за перемогу», — сказав архиєрей.
Головною думкою проповіді було християнське служіння.
Архиєрей підкреслив служіння монаших спільнот, військових, медиків, суспільства і заохотив присутніх такими словами: «Всі служать сьогодні для перемоги, тому в цій молитві просімо в Бога помочі: Господи, вислухай молитву Твоєї Церкви, Боже, почуй молитву богопосвячених осіб».
Програма прощі була дзеркальною в обох локаціях.
У рамках прощі відбулася конференція для монашества, яка об’єднала у прямому ефірі Новояворівськ і Ярослав.
Головна тема доповідей: «Життям засвідчили: „Та ми не з тих, що відступають“ (Євр. 10, 39). Також під час конференції доповідачі розповідали про життя новомучеників і слуг Божих УГКЦ таких як о. Йосиф Заведяк, с. Моніка Полянська, Мар’ян Галан, о. Павло Олінський, Порфирій Луцик, Віталій Байрак…, процеси беатифікації та канонізації яких тривають.
На завершення, владика Михаїл Бубній, голова Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ подякував доповідачам, та всім богопосвяченим особам, котрі повсякчас моляться та служать на Божу славу. Слова подяки окремо владика скерував до організаторів прощі, наголосивши на добрій ідеї проведення паломництва у двох локаціях (Польща та Україна).