Війна Путіна в Україні є святотацькою та руйнує екуменізм , - кардинал Курт Кох

Війна Путіна в Україні є святотацькою та руйнує екуменізм , - кардинал Курт Кох - фото 1
У Ватикані 3-6 травня проходить Пленарна зустріч Папської ради у справах єдності християн на тему: "На шляху до екуменічного святкування 1700-річчя Першого Нікейського Собору (325–2025)". Роботу Пленарної зустрічі відкрив кардинал Курт Кох, префект Папської ради у справах єдності християн. Аналізуючи сучасний стан екуменічного діалогу на глобальному рівні, кардинал Кох наголосив: «Несподівано цього року екуменічний діалог переживає велику напругу. Маю на увазі передусім жахливу війну Путіна проти України, яка не лише породила нові та глибокі поділи в православному світі, а й завдала великої шкоди екуменічному діалогу».

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Кардинал Кох заявив, що сам факт, що «така жахлива війна з багатьма біженцями та загиблими була також узаконена з релігійної точки зору, потрясає душу екуменізму та заслуговує на визначення "святотацької війни", як це сказав Папа Франциск».

Президент Папської ради у справах єдності християн додав, що для загоєння завданих ран «потрібно не лише часу, а й навернення».

Тема війни в Україні та її вплив на екуменічну ситуацію у світі є окремою темою роботи членів Папської ради у справах єдності християн. Доповідачем на цю тему буде Блаженніший Святослав. «Дякую Главі УГКЦ за його готовність поділитися своїм досвідом, який він зараз переживає у цій війні, та ознайомити нас з екуменічною ситуацією в Україні. Під час війни ми разом із вами та вашим народом у наших думках та молитвах». Кардинал Кох також подякував Блаженнішому Святославу за щоденні відеозвернення, «якими ви надихаєте ваших вірних і розповідаєте нам про драматичну реальність в Україні».

«З ваших щоденних послань я пригадую такий факт, що вторгнення Путіна спонукало християн і Церкви в Україні до єдності. Це є знаком, що Бог може писати рівно навіть на дуже кривих лініях. Приготування до події, що стосується всіх християн і сподіваємося ще більше їх об’єднає, буде точкою опори нашої Пленарії: йде мова про 1700-річчя Першого Нікейського собору. Це дуже важлива дата, якій ми хочемо присвятити нашу увагу впродовж наступних кілька днів, щоб належним чином підготувати її відзначення у 2025 році».

Учасники пленарних засідань Папської ради у справах єдності християн також будуть дискутувати на тему співвідношення між синодальністю та приматом Єпископа Рима. Також передбачена зустріч із Святішим Отцем Франциском.