Вийшов тизер фільму «Зарваниця», який  буде у прокаті 15 липня

07.07.2021, 10:49
Культура
Вийшов тизер фільму «Зарваниця», який  буде у прокаті 15 липня - фото 1
З 15 липня у кінотеатрах Києва, Львова та Тернополя почнуться покази документального фільму "Зарваниця" українських режисерів Яреми Малащука та Романа Хімея.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Держкіно.

"Окрім того, що значне місце у фільмі відведено відображенню християнської віри та церковних обрядів довкола неї, все ж він був знятий насамперед про людей і для людей. Адже під час прощі паломники разом долають не тільки шлях, а й різні пригоди, вирішують ситуації, спілкуються, здружуються... І в такий спосіб перетворюються на спільноту. І, власне, ця спільність людей на шляху до пізнання християнського дива і є центром нашого фільму", - розповіли режисери Малащук та Хімей.

"Зарваниця" – це фільм-подорож про прочан, які долають сотні кілометрів з карпатської с.Криворівні до святого місця на Тернопільщині. Серед них – і юний хлопець, що вирушає на прощу вперше, і ведучий місцевого телеканалу, і фотограф-ентузіаст, і навіть 80-річна бабуся. Усі вони дуже різні, однак віра в диво об’єднує їх на цьому випробувальному шляху.

"Поводирем" прочан, зокрема й у фільмі, є відомий священник Іван Рибарук з с.Криворівні.

Розклад показів фільму та подій: 08.07 – прем'єрний показ у Криворівні; 11.07 – Artist talk у Львові з режисером Романом Хімеєм, Львівський муніципальний мистецький центр; 12.07 – прем'єрний показ у Львові, "Планета Кіно", Forum Lviv;13.07 – прем'єрний показ у Тернополі, кінотеатр "Злата" ;14.07 – прем'єрний показ у Києві, кінотеатр Жовтень; 18.07 – спеціальний показ у Києві у кінотеатрі "Ліра".

Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.