Військові й ветерани здійснили паломництво до Бердичівського санктуарію. Наступне - після перемоги

15.05.2023, 13:04
Культура
Військові й ветерани здійснили паломництво до Бердичівського санктуарію. Наступне - після перемоги - фото 1
13 травня 2023 року у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію відбулося паломництво військових і ветеранів. Також доєдналися до прощі рідні військових, які нині захищають Україну та родини загиблих захисників України.

Про це повідомляє сайт РКЦ і Україні.

Головним організатором паломництва став єпископ Павло Гончарук, ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії.

«Паломництво військових та ветеранів в календарі заплановане щороку на другу суботу травня. Це такий час та можливість, щоб помолитися за тих, хто захищає нашу Батьківщину, за тих, хто постраждав, за поранених, скалічених та за тих, хто віддав своє життя. Помолитися, огорнути молитвою тих, хто втратив своїх близьких», – розповів єпископ Павло.

Проща розпочалась з реєстрації, далі відбулася молитва перед Пресвятими Дарами. Центральною подією паломництва стала Свята Меса, яку очолив очільник комісії військового душпастирства при Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України єпископ Павло Гончарук. Також у Святій Месі взяв участь священник Української Греко-Католицької Церкви військовий капелан отець Іван Цихуляк.

На початку Святої Меси усіх присутніх привітав хранитель Бердичівського санктуарія отець Віталій Козак OCD, який повідомив, що ідея проведення паломництва з’явилася ще два роки тому. Минулого року це паломництво не відбулося через повномасштабну війну, але цього року попри те, що війна триває, його вдалося провести.

У проповіді єпископ Павло Гончарук закликав вірних не залишати свої молитовні позиції та продовжувати молитися за братів та сестер, які захищають Україну.

«Війна це не тільки рівень стрілянини, війна – це рівень духовний. Наші брати та сестри, які сьогодні захищають нашу Батьківщину на передовій, вони на позиціях і вони багато засвідчують про те, як Господь їх врятував та зберіг. Але ми маємо бути свідомі того, що ми не маємо права залишати свої позиції й цією сьогоднішньою позицією є наше перебування тут, тому що молитва – це обернуте лице в сторону Бога. Молитва – це запрошення Бога».

У завершальному слові хранитель Бердичівського санктуарію отець Віталій Козак OCD висловив надію та сподівання, що в наступному році паломництво військових та ветеранів відбудеться вже після перемоги у війні та буде справедливий мир в Україні.

На завершення Святої Меси єпископ Павло Гончарук посвятив шеврони для військових капеланів Римсько-Католицької Церкви.