Військовий капелан Сергій Дмитрієв отримав Премію імені Ґедройця

Військовий капелан Сергій Дмитрієв отримав Премію імені Ґедройця - фото 1
Троє українців – письменник Сергій Жадан, засновник мережі Eleos-Ukraine, військовий капелан Сергій Дмитрієв, і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба – стали лауреатами цьогорічної нагороди Форуму діалогу та співпраці Польща – Литва імені Єжи Ґедройця. Нагороду лауреатам вручили в королівському замку у столиці Польщі Варшаві.

Про це повідомив капелан Сергій Дмитрієв на своїй сторінці у Фейсбук.

Керівник Управління соціального служіння ПЦУ і капелан 30-ї окремої механізованої бригади о. Сергій Дмитрієв у своєму виступі подякував від імені українців усім тим, хто допомагає українцям у їхній боротьбі проти окупантів.

Військовий капелан Сергій Дмитрієв отримав Премію імені Ґедройця - фото 97941

"Зараз люблять говорити, що між поляками і українцями ніколи не було таких добрих відносин. Давайте це збережемо! Не дозвольмо нікому і нічому це змарнувати. Хай між нами назавжди лишиться ця взаємна повага, емпатія, вдячність. Я переконаний, що патрон нагороди, яку я отримав, Єжи Ґедройц, десь в іншому світі теж цього дуже хоче. Слава Польщі. Слава Литві! Слава Україні!" – сказав Дмитрієв.

Отець Сергій ДМИТРІЄВ – очільник соціального служіння Православної Церкви України. Команда очолюваної ним спільноти Eleos Ukraine www.eleos.com.ua служить вимушеним переселенцям, людям з обмеженими можливостями та самотнім похилого віку. А також – онкохворим, наркозалежним, ВІЛ-інфікованим, сиротам, демобілізованим з лав Збройних Сил України та їх родинам. У 2014-го, з початком війни на Сході України, отець перейшов з Московського Патріархату у тоді – Українську Православну Церкву Київського Патріархату, тепер ПЦУ. З того часу на фронті.

Довідково: Літературна премія імені Єжи Гедройця — премія, заснована 28 грудня 2011, що присуджується за найкращу книгу прози, яка видана в попередньому році, білоруською мовою в жанрах «художня проза» і «есеїстика».