"Виконання військового обов’язку не суперечить релігійним переконанням", - голова Конференції РКЦ в Україні

09 травня, 09:18
Суспільство
"Виконання військового обов’язку не суперечить релігійним переконанням", - голова Конференції РКЦ в Україні - фото 1
Єпископ Віталій Скомаровський зазначив, що кожен вірний має обов’язок боронити своє життя та життя своїх близьких та спільного блага народу. Тому віряни Римо-Католицької Церкви з перших днів війни (з 2014 року) стали на захист нашої держави та виконують військовий обов’язок в лавах Збройних сил України.

Про це йдеться в матеріалі «Главкому».

«Виконання військового обов’язку, не лише у військовий стан (мобілізації) не суперечить релігійним переконанням та доктринальному навчанні Католицької Церкви. Кожна людина має право відстоювати своє право на життя, тому, захищаючи своє життя, ми не стаємо винними у вбивстві, навіть якщо ми змушені вбити нападника (Катехизм Католицької Церкви, п. 2264). Тому вбивство ворога, захищаючи свою державу, не є гріхом. Конференція Римсько-Католицьких єпископів України відкрито називає Російську Федерацією агресором», – заявив представник Римо-Католицької Церкви.

До слова, Православна Церква України також не визнає вбивство окупантів смертним гріхом.

«Знищення оборонцями України російських нападників, які вчиняють збройну агресію проти нашого народу і намагаються захопити дану нам Богом землю, не можна прирівнювати до гріха злочинного вбивства. Оскільки це вимушений, справедливий і жертовний захист, який базується на любові до своїх близьких, свого народу та Батьківщини», – сказано у коментарі ПЦУ.