«Виконувати на території нашої країни розпорядження з Москви є неприпустимим», - Данілов про УПЦ МП

«Виконувати на території нашої країни розпорядження з Москви є неприпустимим», - Данілов про УПЦ МП - фото 1
Українській Православній Церкві в єдності з Московським Патріархатом «потрібно визначитися», заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов в інтерв’ю «Суспільному», яке вийшло 16 січня.

«Ми як держава не боремося із жодною установою. Установа має мати статут, зареєстрований за законами й Конституцією нашої держави, і виконувати його. Виконувати на території нашої країни розпорядження з Москви? – Ми не маємо права [дозволяти собі] такі речі. Це просто є неприпустимим», – сказав він, відповідаючи на прохання спрогнозувати майбутнє УПЦ МП. Слова Данілова передає ДФУ.

Ідеться про загрозу національній безпеці України, наголосив Данілов.

«Якщо вони приведуть у відповідність [до українського законодавства] всі свої відповідні документи, якщо вони будуть жити по наших законах, то питань до них великих немає. Інша справа – що величезна кількість людей, які вдягають цей одяг, – це інша проблема – мають відношення безпосередньо до Московії. І їм треба визначитися. Тому що кількість людей, які йдуть у нас по ст. 111, дуже-дуже велика саме в цьому середовищі», – додав секретар РНБО.

Ст. 111 Кримінального кодексу України – про держзраду.

Раніше Данілов заявляв, що держава не бореться з Церквою, а приймає рішення проти людей, які загрожують нацбезпеці.