Викрадені старовинні двері синагоги з Тернопільщини опинилися у Москві

Викрадені старовинні двері синагоги з Тернопільщини опинилися у Москві - фото 1
Нещодавно на місцевих сторінках в соцмережах відбулася дискусія під дописом щодо відреставрованих вхідних дверей до одного з відділень міської лікарні у Чорткові.

Місцевий краєзнавець Віталій Шевчук у своєму коментарі видав справжню сенсацію, мовляв, викрадені двері зі старої синагоги у Чорткові взагалі нині знаходяться в одному з московських музеїв, прикріпивши відповідне фото, повідомляє "За Збручем".

Кореспонденти видання Чортків.City зв’язалися з керівником юдейської громади у місті Яковом Барановим, котрий підтвердив цю інформацію:

"Це правда, відреставровані двері, зняті з недіючої Головної синагоги, що побіля медичного коледжу, викрадені ще у 2014 році, нині знаходяться у фондах єврейського музею на Поклонній горі російської столиці. У цій афері замішані впливові люди. І наші релігійні лідери, на жаль, також приклали свою руку. Один із них – не буду називати прізвища – виконував замовлення головного равина росії Берл Лазаря.

  • Викрадені старовинні двері синагоги з Тернопільщини опинилися у Москві_1
  • Викрадені старовинні двері синагоги з Тернопільщини опинилися у Москві_2

Мені відомо імена всіх, хто це організував, хто виконував цей злочинний наказ, хто сприяв у цьому. Просто так їх не могли звідти забрати, адже територія донедавна була повністю загородженою. У кримінальній справі все це є.

Ми зверталися в поліцію, Генеральну прокуратуру, СБУ тощо. У мене є всі документи, відповіді на наші листи-звернення. До суду справа зі зрозумілих причин так і не дійшла. Хотілося б глянути ввічі молодому лейтенантику, який вів цю кримінальну справу. Там все «сфабулено» по повній програмі за командою зверху.

  • Викрадені старовинні двері синагоги з Тернопільщини опинилися у Москві_3

Унікальні різьблені двері, яким понад триста років (виготовлені 1686 р.), було вивезено за межі країни контрабандним способом. Я сам особисто ходив в управління Служби безпеки України і попереджав, що їх мають вивезти, але ніхто нічого не зробив, аби перешкодити цьому. Ви б побачили пояснення, які містяться у справі, мовляв, двері були зняті за просьбою прочан і вивезені на сміттярку…

Є механізм повернення цих дверей через міжнародні суди, але сьогодні з росії що візьмеш? Якби не було війни, ми б їх повернули. Існує спеціальний механізм. Отакі справи".