Віктор Єленський: "Києво-Печерську лавру можуть передати в оренду іншій Церкві"

14 березня, 09:42
Держава
Віктор Єленський: "Києво-Печерську лавру можуть передати в оренду іншій Церкві" - фото 1
Голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Віктор Єленський вважає, що Києво-Печерську лавру можуть передати в оренду іншій Церкві, що не буде пов’язаною з Московським Патріархатом.

“Сам факт того, що в одній з найбільших святинь України “засів”, так би мовити, Московський Патріархат, викликав дедалі більше громадського збурення. Це збурення багаторазово посилювалося хамською поведінкою намісника, україножерством немалої частини насельників і специфічним ставленням до історичної спадщини”, – сказав Віктор Єленський в інтерв’ю Укрінформу.

Він зауважив, що 1 грудня 2022 року Рада національної безпеки і оборони доручила уряду перевірити правові підстави перебування релігійних організацій на території Києво-Печерського заповідника і дотримання умов користування його майном. Створена урядом комісія знайшла численні порушення з боку УПЦ МП.

“Комісія, яка там попрацювала, виявила численні порушення, що, втім, було секретом Полішинеля для всіх, хто цікавився господарсько-фінансовою діяльністю монастиря. Про це всі знали, але порушити такий спосіб існування не наважувалися. Тому міжвідомча група, створена урядом для підготовки пропозицій щодо діяльності релігійних організацій, просто не мала іншого виходу, ніж рекомендувати Мінкультури розірвати договір про користування монастирем будівель Національного заповідника Києво-Печерська лавра”, – сказав очільник ДЕСС.

Він оголосив алгоритм дій: після звільнення приміщень орендарем керівництво заповідника має провести інвентаризацію будівель і майна.

“Згодом держава може укласти договір про користування з іншою монашою громадою, яка буде більш сумлінно ставитися до історико-культурного простору своєї країни й не буде пов’язана з Московським Патріархатом”, – сказав Віктор Єленський.