Віктор Єленський: Внесок мусульман у спільну перемогу України неоціненний

01.03.2023, 14:14
Держава
Віктор Єленський: Внесок мусульман у спільну перемогу України неоціненний - фото 1
Керівництво Духовного управління мусульман України «Умма» зустрілося з очільником Державної служби з етнополітики та свободи совісти (ДЕСС) Віктором Єленським.

Про це повідомляє сайт Іслам в Україні.

Під час зустрічі Віктор Єленський висловив подяку великій мусульманській спільноті України, зокрема муфтію ДУМУ «Умма» Мурату Сулейманову.

На заході були присутні перший заступник голови ДЕСС Віктор Войналович і голова правління ДУМУ «Умма» Ділявер Саідахметов.

Представники духовного управління розповіли про діяльність організації та зміни в житті українських мусульман за минулий рік. Також обговорили виклики та проблеми, що постали перед мусульманською спільнотою внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.

— Для нас дуже важливим є постійно перебувати в контакті з ДЕСС. Ця зустріч мала на меті насамперед знайомство з новопризначеним головою служби Віктором Єленським. Крім знайомства ми змогли обговорити найактуальніші питання, які постали перед мусульманською спільнотою України. Сподіваюсь, ця зустріч поклала початок тіснішій співпраці з державною службою, — зазначив у коментарі для нашого сайту муфтій Мурат Сулейманов.

Позитивно зустріч оцінюють і в ДЕСС.

— Мусульмани України активно виступають на іноземних майданчиках, адвокатуючи позицію України у світі та розвінчуючи ганебні фейки російської пропаганди. Представники мусульманської спільноти від початку повномасштабного вторгнення активно допомагали українцям з евакуацією з точок бойових дій, організовували гуманітарну допомогу та духовну підтримку. Чимало мусульман зараз захищають Україну в лавах армії, серед них і попередник Мурата Сулейманова, Саід Ісмагілов, — сказано в дописі на сайті Державної служби України з етнополітики і свободи совісти.

Наприкінці зустрічі муфтій ДУМУ «Умма» подарував Вікторові Єленському переклад смислів Корану українською мовою, ісламознавчу літературу, а також декоративну тарілку з кримськотатарським орнаментом.