Created with Sketch.

Він обрав волю Божу. Історія диякона церкви в Бучі, який свідомо залишився вдома, щоб рятувати людей

02.11.2022, 09:35

«Я зустрічав погляди людей, які питали в мене: «Ми сьогодні виживемо. Що Господь сказав?»

Майже 170 людей ховалися від обстрілів в підвалі церкви в Бучі, серед яких були 30 дітей і вагітна жінка. Окупанти спускалися в підвал обвішані гранатами, з автоматами в руках, дуже грубі... Забороняли ходити в чорному, бо "будемо розстрілювати".

«Була можливість покинути країну, але я мав відповідь від Бога, що я повинен бути тут», — згадує Сергій Анохін, диякон церкви «Віфанія».

Сергій: «Ще за два тижні до початку війни ми почали робити оголошення в церкві, якщо почнуться воєнні дії, то у нас є підвал і вони можуть знайти тут сховище. Ми підготували невеликий набір їжі, буквально десь для п'ятдесяти людей, ми думали, що таку кількість ми будемо мати тут, у церкві. 24 числа до церкви вже прийшло десь чоловік 40-50, першого дня. З кожним днем людей ставало дедалі більше. Люди не знали, що їм робити, куди їм іти»

Олена, дружина Сергія: «Ми виходимо на вулицю: вибухи довкола, і люди бігають, бачать — у нас світло горить, забігають, кажуть: "до вас можна?" Ми говоримо: "звичайно, заходьте". І от так люди приходять, приходять, ми їх зустрічаємо».

Сергій: «Ми вирішили переїхати до церкви, переїхати всією сім'єю і перебувати вже тут, безпосередньо між людьми, і допомагати людям вже тут, по місцю. Ми люди віруючі, наша церква відкрита для всіх".

Олена: «Щоразу, коли приходили нові люди, ми розуміли, що у нас більше немає місць. Спочатку ми кожному роздали по матрацу. А потім уже сказали "діліться", бо все більше і більше людей, по дві людини на матраці спали. Ми з сім'єю спали вп'ятьох на одному матраці. Було так холодно, ми спали в курточках, у шапках, ковдрами загорталися, у когось була подушка, у когось не було, грілися, як могли.

Їжі було зовсім мало, і нам доводилося їздити сусідами, знайомими, які дзвонили, казали: "у нас у морозилці є м'ясо, заберіть все, ключі лежать там". І ми їдемо на машині, вибухи навколо, кулі свистять, і якось не було страху, просто адреналін такий, ми розуміли, що маємо це робити. Бо якщо ми зараз не візьмемо це м'ясо, нам потім не буде чим годувати людей».

Анохіни

 

Чудо

Сергій: «Одне з чудес — це коли Господь нагодував нас. Коли наша місцева крамниця була розбита і нам запропонували піти туди і забрати їжу, наші люди, які дізналися про те, що магазин розбитий, ми сказали: "ми не підемо, це мародерство". І багато хто нас не зрозумів, вони казали: "як же так, у вас так багато людей, треба годувати їх, вам треба йти". Ми сказали: "ні, ми не підемо, тому що це неправильно". І наступного дня Господь зробив диво – Він прислав військових, наших військових, які привезли нам цілий мікроавтобус їжі. Там їжа була всіляка, там делікатеси були, що завгодно. І ось у цьому Господь показав, наскільки Він вірний: за день до цього ми не пішли грабувати магазин, а наступного дня отримали набагато більше, ніж могли б принести з того магазину».

Сергій: «Багато людей приходили і казали: "чому Ви такий радісний?". Ну, я кажу: "тому що я живий, тому що Господь мені дав життя, і я можу бути з вами тут". І це їх заспокоювало. І навіть ось у цьому Господь давав можливість засвідчити людям, що, незважаючи на те, що відбувається у тебе в житті – щось там згоріло, ми завжди повинні бути радісні, так? У Біблії написано: "радійте, постійно радійте". А коли? Коли добре чи коли погано? Та завжди – це завжди.»

Олена: «Я розуміла, що люди дивляться на нас, і по тому, як ми поводимося, як ми говоримо, вони так і сприймають Бога, що в цей момент на нас лежить величезна відповідальність, яким вони побачать Христа, дивлячись на нас – ми покажемо себе, чи ми покажемо Христа?»

Повне інтерв'ю на каналі TBN UA:

Проєкт «СИЛА МОЛИТВИ. ВІЙНА» розповідає історії українців, які під час війни в Україні пройшли надважкі випробування: окупацію, полон, втрату рідних, житла... Що допомогло їм не втратити віру в Бога в трагічний період їхнього життя, дивіться в новому проєкті на телеканалі 𝗧𝗕𝗡🇺𝗨𝗔.

Читайте також
Стиль життя «Діти у нас мають почуватися як вдома»: в Івано-Франківську при монастирі запрацював притулок
02 листопада, 12:21
Стиль життя “Все зародилося з любові”: про історію діяльності львівської студії арт брют мистецтва та її глобальну місію
02 листопада, 18:20
Стиль життя Єдність Церкви, мольфарство і коляда: уривки зустрічі з о. Іваном Рибаруком
02 листопада, 14:20
Стиль життя Український вертеп як частина культурної дипломатії: як світові розповіли про Голодомор в Україні
02 листопада, 16:30