Вінницький апеляційний суд залишив під вартою священика УПЦ МП, який вихваляв РФ та донецьких терористів

Вінницький апеляційний суд залишив під вартою священика УПЦ МП, який вихваляв РФ та донецьких терористів - фото 1
Вінницький апеляційний суд залишив під вартою колишнього настоятеля храму УПЦ МП. 53-літнього священика підозрюють у вчиненні злочинів у сфері національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

Про це повідомляє прес-служба суду, передає NaПарижі.

Отець Димитрій на власному Телеграм-каналі він повторював наративи Кремля про «громадянську війну», вихваляв донецьких терористів Захарченка, Михайла Толстих «Гіві» та Арсена Павлова «Моторолу».

Фігурант переховувався від правосуддя на території кількох областей України, але у результаті оперативних дій Служба безпеки встановила його місцезнаходження і затримала.

За інформацією з власних джерел, мова йде про Дмитра Тіхова, уродженця Івано-Франківська, який проживав у Пултівцях поблизу Вінниці. До 2022-го священик мав дві парафії у селах, але не приховував проросійських поглядів і відмовлявся відспівувати полеглих захисників. Також Д.Тіхов «обожнював» проросійського імператора Миколу ІІ. На світлинах під час затримання не складно роздивитися портрети монарха.

Слід зазначити, що священик – доволі не бідна людина. З дружиною-лікарем вони виховують трьох дітей, мають маєток на Вінниччині, а також квартири у Львові та Києві.

У ВАС зазначають, що апеляційну скаргу на рішення слідчого судді Вінницького міського суду подав захисник імовірного злочинця. Просив суд скасувати його, бо вважає ухвалу безпідставною й ухваленою з порушенням норм процесуального права. Наполягав на новій ухвалі, якою клопотання слідчого задовольнити частково й застосувати до підзахисного цілодобовий домашній арешт.

«Підозрюваний визнав вину, щиро розкаявся, зрозумів, що вчинив неправильно. Він – одружений, виховує трьох неповнолітніх дітей», – аргументував захисник підозрюваного.

Натомість прокурор повідомив: через те, що священика оголошували в розшук, кримінальне провадження зупиняли: підозрюваного не було за місцем проживання. Тому сторона обвинувачення вважає: існує ризик переховування від суду й слідства, а ще – впливу на свідків.

«Опитано кілька свідків, котрі входили до створеного Т. телеграм-каналу каналу, де він поширював матеріали з сайту Російської Православної Церкви», – повідомив прокурор.

Як встановило слідство, ймовірний правопорушник поширював у месенджері ще й пропагандистську інформацію із закликами до насильницької зміни, повалення конституційного ладу, захоплення державної влади. Також заперечував збройну агресію російської федерації проти України, представляючи її як внутрішній громадянський конфлікт.

«Заявление о том, что УПЦ никакого отношение не имела к Московскому Патриархату – это апогей лжи, которая началась робкими ссылками на то, что в регистрационных документах Минюста УПЦ зарегистрировали без приставки МП…», – опублікував чоловік у телеграмі.

Поширював антиукраїнський інформаційний контент релігійної та пропагандистської спрямованості він і в російській соцмережі «ВКонтакте».

Інкримінують священикові кримінальні правопорушення згідно з частиною 2 статті 109 та частиною 2 статті 436-2 Кримінального кодексу України (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників). За них передбачено покарання – до трьох та до п’яти років позбавлення волі відповідно.

До речі, як зазначив на судовому засіданні прокурор, підозрюваний служив у Російській Церкві. 2020 року його направили на Вінниччину.