Виставкою церковних раритетів розпочато святкування 250-річчя коронації Почаївської ікони

27 вересня, 11:05
Католики
Виставкою церковних раритетів розпочато святкування 250-річчя коронації Почаївської ікони - фото 1
У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї 26 вересня відкрили виставку «Почаївський монастир в історії Греко-Католицької Церкви». Подія відкрила низку заходів із нагоди 250-річчя коронації ікони Почаївської Богородиці. Присутні мали змогу оглянути експонати унійної доби монастиря (1712–1831).

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор Мартинюк, звертаючись до присутніх, сказав, що подія коронації Папою Римським Климентом XIV Почаївської ікони 1773 року стала епохальною для нашого народу і Церкви, що «вона стала новим відліком у розумінні того, ким ми є, як народ, які маємо цінності, чим живемо і що для нас важливе. Коронація ікони означала не просто відзнаку, визнання чудотворності (через підтвердження чудес, які відбувалися завдяки молитві перед нею), а насамперед духовну зрілість нашого народу, означала, що Пресвята Богородиця в нашому народі знана, люблена, це було наче Її визнання нашим народом».

Єпископ подарував музею пам’ятну медаль, викарбувану з нагоди 250-річчя коронації ікони з гербом Римського Папи Климента й Успенського собору XVIII століття (зворотня сторона).

Виставкою церковних раритетів розпочато святкування 250-річчя коронації Почаївської ікони - фото 121813

Цією виставкою розпочато святкування 250-річчя коронації Почаївської ікони, яке цими днями проводить провінція Найсвятішого Спасителя Василіанського чину святого Йосафата в Україні, Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ, Інститут історії Церкви Українського католицького університету за підтримки Тернопільської обласної військової адміністрації, Тернопільської обласної ради. Вона продовжиться у Зарваниці, де будуть представлені експонати, наявні на Тернопільщині та привезені з різних куточків України.

Виставка стала преамбулою до Міжнародної наукової конференції «Почаївський феномен: василіанський монастир Успіння Пресвятої Богородиці в історії та культурі України». Нагадуємо, що конференція триватиме з 28 по 30 вересня в Марійському духовному центрі «Зарваниця». Її мета — розвінчати міфи доби російської імперії та відкрити достовірні факти історії українського Почаєва, зокрема унійного періоду.

Участь у конференції візьмуть науковці, священнослужителі, монахи, митці з різних куточків України та з-за кордону. У межах заходу заплановані: ️робота пʼяти очних та однієї онлайн секції; ️видання ґрунтовного наукового збірника; ️створення каталогу почаївських видань у колекціях Тернопільської області; ️огляд унікальної виставки почаївських старожитностей із музеїв, архівів, бібліотек і приватних колекцій Дрогобича, Львова, Острога, Рівного, Тернополя, а також парохій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.