Виставку «Репресована духовність» представлять у Львові

08 вересня, 16:49
Католики
Виставку «Репресована духовність» представлять у Львові - фото 1
В рамках проєкту «Репресована духовність», за підтримки Львівського музею історії релігії і Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, 10 вересня, о 16 годині 30 хвилин, у  римо-католицькому катедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії презентують банерну виставку, присвячену репресіям проти Римо-Католицької Церкви в Україні в період з 1920 до 1939 року на території Одеської області.

Метою проєкту є розповісти про долі конкретних людей, представників Римо-Католицької Церкви, які постраждали за свою віру, про переслідування комуністичною владою.

На виставці представлять світлини історичних документів, архівних матеріалів із фондів СБУ: біографічні довідки видатних діячів того часу, розповіді про репресованих священників і віруючих, фотографії протоколів допитів й картки заарештованих, укази й декрети ВЦВК, щодо відокремлення Церкви від держави, інше.

Куратор проєкту «Репресована духовність» – керівник громадської організації «Україні – це Я» Олександр Чернега.

Банерну виставку можна оглянути до 28 вересня. Потім вона мандруватиме іншими містами України і Польщі.

Проєкт «Репресована духовність» реалізовано за підтримки Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації і Генерального консульства Республіки Польща в Одесі.