• Головна
  • Вітання Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія I на відкритті мистецької виставки в Українському Домі...

Вітання Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія I на відкритті мистецької виставки в Українському Домі

26.07.2008, 23:44
За століття богоугодна Україна народила багато дітей, які стали відомими своїм досвідом, нагромадженим різними шляхами впродовж усього свого життя, залишившись на сторінках історії своєї нації та Церкви, на їхню честь і славу.

26 липня 2008 року

Вельмишановний Пане Президенте!
Ваші Блаженства і Високопреосвященніші Владики, браття!
Почесні гості!
Любі друзі!

З найщирішою радістю ми є присутніми на урочистому відкритті галереї портретів видатних діячів України, яке відбувається в контексті відзначення 1020-річчя з часу хрещення українського народу під керівництвом видатного святого, рівноапостольного Володимира.

Для християн портрети відображують «образ Божий» в рамках людської істоти, і відповідно по визначенню характеризуються почуттям святості, не дивлячись на час, незрівнянно пов’язані з «стигмою гріха». Навіть біблійський вислів «всі люди визнають образ Божий» (Пс. 38.7), безперечно, відноситься не тільки до окремих людей, але й в цілому до народів та колективно до держав. Бо коли нації вирізняються образами своїх дітей, особливо тих, які досягли визнання в чесноті, мужності, мудрості, науці, сміливості, культурі, мистецтві, благородстві, прагненні до загального блага – і, зокрема, у святості та відновленні у собі початкової краси Божого образу і подоби – маємо уроки, щоби пізнати блискучі зразки життя для наслідування, благородні ідеали, щоби їх скопіювати, і тим легше забезпечити їх розвиток та спрямувати на добро.

За століття богоугодна Україна народила багато дітей, які стали відомими своїм досвідом, нагромадженим різними шляхами впродовж усього свого життя, залишившись на сторінках історії своєї нації та Церкви, на їхню честь і славу. Сьогоднішнього вечора ми зворушені, побачивши портрети багатьох з цих людей в «Українському Домі», який в буквальному розумінні є «їх власний дім». Кожен портрет говорить багато про що, кожне зображення, за китайським прислів’ям, рівноцінне тисячі слів. Ми вітаємо майстерних художників, які створили ці портрети та увіковічили своїх великих предків за допомогою штрихів пензля, тим самим оцінюючи і захоплюючись їхнім талантом, який їм дав Бог, «Божественний Творець краси» (Премудрість Соломона 13.3). Одночасно ми вітаємо організаційний комітет цих пам’ятних святкувань, що подав прекрасну ідею провести відкриття цієї виставки у рамках святкових заходів. Крім того, ми вітаємо всіх тих, хто тим чи іншим чином долучився до організації і підтримав цю виставку.

На кінець, одночасно з виставкою цього вечора проходить презентація пам’ятних медалей і дивовижної серії поштових марок, які були випущені до цього свята. Поштові марки та медалі – безцінні історичні сувеніри, які є значним елементом для торжества, і тому ми ще раз від усієї душі вітаємо учасників, присутніх на виставці.

Пане Президенте, ми вітаємо Вас особисто від щирого серця, а також від імені всіх церковних провідників та присутніх братів-архипастирів. Бажаємо Вам всіляких благословінь і передаємо всі наші щирі молитви разом з молитвами великої святині Матері-Церкви Константинополя.