"Вивезли з семінарії практично все, що можна продати", - єпископ РКЦ про рашистів-мародерів у Ворзелі

09.04.2022, 21:52
Католики
"Вивезли з семінарії практично все, що можна продати", - єпископ РКЦ про рашистів-мародерів у Ворзелі - фото 1
Єпископ Київсько -Житомирської дієцезії РКЦ в Україні Віталій Кривицький описав картину побаченого після повернення у стіни семінарії Пресвятого Серця Ісуса у Ворзелі, де побували орки.

Допис розміщений на сторінці у Фейсбук:

"Два дні, як ми повернулися до нашої семінарії у Ворзелі.

Її вигляд визиває смуток, але тішить, що всі залишилися живими. Евакуація була необхідною.

Семінарія завжди була гостинною, але цього разу до неї прийшли не з миром. Мародери, важкою тежнікою відкрили ворота, щоб заїхати у середину і не виїхати з порожніми руками.

'Вивезли з семінарії практично все, що можна продати', - єпископ РКЦ про рашистів-мародерів у Ворзелі - фото 91100

Вивезли практично все, що можна продати. Від конденціонерів, пральних машин, комп’ютерів, роутерів, кухонного обладнання….. аж до старих кросівок Отця-ректора, в яких він полюбляв бігати. Останнє навряд чи продадуть, але о. Руслану від цього легше не буде, так само як ішим священникам та семінаристам, які втратили багато особистих речей. Викрадено також деякі літургійні речі, у тому числі пам’яткову чашу зі Святої Меси, яку очолював св. Йоан Павло ІІ у 2001 році на «Чайці» та монстранцію.

'Вивезли з семінарії практично все, що можна продати', - єпископ РКЦ про рашистів-мародерів у Ворзелі - фото 91099

Варвари пошкодили декілька автомобілів, проте вони на ходу. Деякі приміщення пошкодженні через вибухи, але ми дякуємо Всемогутньому Богу, що зберіг нашу Alma Mater від більшого зруйнування.

Потрібен час, щоб життя в семінарії знову повернулося. Немає води, світла, газу. До холодних будиночків вже повернувся Ректор, Духовний отець, диякони. Прибула група доброзичливих чоловіків, які погодилися розділити ці спартанські умови та допомогти реанімувати семінарію якнайшвидше. Щиро дякую всім вам за відвагу та жертовність!", - йдеться у дописі.

Завтра, у Вербну Неділю, всі грошові збірки в парафіях РКЦ традиційно скеровуються на утримання дієцезіальної семінарії. За словами єпископа, кошти будуть потрібні, щоб відремонтувати приміщення та реанімувати життя семінарії.