Виявлена могила апостола Пилипа

28.07.2011, 13:10
Турецька "бавовняна фортеця" Памуккале з термальними джерелами і білосніжними вапняковими напливами, яка вважається одним з "чудес світу", явила світу ще одне диво.

Турецька "бавовняна фортеця" Памуккале з термальними джерелами і білосніжними вапняковими напливами, яка вважається  одним з "чудес світу", явила світу ще одне диво. Міжнародна археологічна експедиція виявила могилу апостола Пилипа майже посеред цих природних ванн, де, за легендою, купалася єгипетська цариця Клеопатра. 

"Ось вже багато років, як ми намагалися знайти останній притулок Святого Пилипа, – розповідає керівник експедиції Франческо Андріа. – І, врешті-решт, пошуки увінчалися успіхом. Цей пам'ятник пам'яток був знайдений серед руїн древньої церкви". 

Як передає сьогодні телеканал Сі-Ен-Ен Тюрк, археолог зазначив, що могила поки не розкрита. "Але прийде день, – зауважив він, – і це буде зроблено, безсумнівно. Наше відкриття має колосальне значення і для археології, і для всього християнського світу". 

За інформацією турецьких ЗМІ, KNA і "Австрійського агентства католицьких новин", руїни первісної гробниці апостола виявлені на території античного міста Гієраполі Фрігійського (Іеараполіса, або "Священного міста"), пов'язаного з ім'ям Філіпа. Апостол проповідував і помер мученицькою смертю тут близько 81-95 рр.. - за часів царювання римського імператора Доміціана. Руїни міста Гієраполі Фрігійського знаходяться на гірській височині недалеко від провінційного міста Денізлі. 

Місто Ієраполя зіграло важливу роль у поширенні християнства після того, як тут мученицьки загинув святий Пилип. Після цієї події місто стали називати "Святим містом". Рівноапостольний імператор Костянтин зробив його столицею області Фрігія і місцем розміщення єпископської кафедри. 

Зведена тут церква в ім'я святого апостола Пилипа стала одним з важливих християнських місць в Малій Азії. Про це свідчать дані перших розкопок і картографічного дослідження, проведеного в цих місцях відомим німецьким археологом і архітектором Карлом Хуманом (Karl Humann; 1839 -1896). Пізніше тут працювали вчені англійського Археологічного інституту (1954-1959 рр..), А також група вчених Інституту археології Італії під керівництвом професора Паоло Верзоне. 

На місці кончини святого апостола в IV столітті був побудований храм восьмикутної форми розмірами 20х20 м. Храм-мартирій мав центральне приміщення, де, можливо, і знаходиться гробниця святого апостола Пилипа. Місто Ієраполя, остаточно перейшло під владу турків в 1210 році, неодноразово до цього піддавалося руйнуванням і землетрусам, а в 1534 році сильний землетрус остаточно зруйнував його і розташований поруч з ним мартирій святого апостола Пилипа. 

Дослідникам вдалося відновити карту Гієраполі Фрігійського III-IV століть, де нині позначений мартирій святого Філіпа, що розташовувався в давні часи за межами міських стін. Виявлені під час археологічних розкопок артефакти міста, виконані з каменю і мармуру, представлені нині на виставці в музеї Іераполіса. 

Мощі святого апостола Пилипа близько 560 року були перенесені в Рим, де і нині вони спочивають у церкві в ім'я святих славних і всехвальних дванадцяти апостолів. У нижньому храмі цієї церкви знаходиться біла кам'яна гробниця з мощами апостолів Пилипа та Якова. Про це повідомляє інформаційно-аналітичний портал «Грузія online».