• Головна
  • Новини
  • Виявляється, є ті, хто каже: «Можем повторіть», - Предстоятель ПЦУ про Голокост...

Виявляється, є ті, хто каже: «Можем повторіть», - Предстоятель ПЦУ про Голокост

27.01.2023, 12:23
Виявляється, є ті, хто каже: «Можем повторіть», - Предстоятель ПЦУ про Голокост - фото 1
Росія нехтує уроками минулого, міжнародними документами, угодами, на ділі промовисто виявляючи ненависть, фанатизм та упередженість щодо інших народів.

Про це написав Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, передає Релігійна правда.

Він зазначив, що разом зі світовою громадськістю український народ поділяє біль за жертвами цієї жахливої трагедії минулого століття, яка не оминула тоді і наші землі. Наш народ не лише поділяє цей біль, а і вповні його розуміє, бо нині, вже у ХХІ столітті, ми теж переживаємо велику трагедію цілеспрямованого знищення нашого мирного народу.

“Нині Росія з ідеологічних мотивів, з ненависті та упередженості фанатично прагне за будь-яку ціну знищити наш народ. Вона усвідомлено та цілеспрямовано вчиняє масові вбивства і катування мирного населення – злочини проти людяності, проти життя, проти Бога. Ми говоримо, що там діє диявол, там відкидають Бога. Адже Бог не створив зла, зло паразитує на добрі – не в змозі чогось створити, воно лише нищить і руйнує те, що було створене добром. І це зло чинитися руками людей, душогубів, які мають свободу вибору, але обирають сторону не добра, а зла.

Люди, які пішли на злочини проти життя і людяності, відкинули Бога, Його закони любові й милосердя. Це призвело до їхнього самозвеличення, самолюбства і зверхності над іншими. Саме в цьому причина виникнення безбожницьких ідеологій, диктатур, більшовизму, нацизму, расизму…

Ми згадуємо Голокост як один із найбільших злочинів проти людяності – і звертаємо увагу на те, що нині, на очах у всього світу, теж коїться людиноненависницький злочин проти українського народу.

Про Голокост весь цивілізований світ говорить: «Ніколи знову» – але виявляється, є ті, хто каже: «Можем повторіть» щодо українців.

Подібні злочини не мають виправдань і строків давності. Дорога терору і вбивств веде і натхненників, і виконавців, і прихильників, і мовчазних свідків цих злочинів – до пекла. Всі вони наслідують каїнове прокляття. Нехай здійсниться над ними справедливий Суд Божий! А жертвам страшних людиноненависницьких злочинів – вічний спокій і пам’ять”, – наголосив Предстоятель ПЦУ.

Нагадаємо, сьогодні, 27 січня, в Україні та світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Єврейські громади у Чернівцях та Вінниці проведуть меморіальні заходи до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.