Вийшов у світ другий том "Києво-Печерського Патерика"
КИЇВ – Видавництво Києво-Печерської Лаври видало другий том нової редакції «Києво-Печерського патерика». У другому томі зібрані житія лаврських святих XVII-XX ст. Житія другого тому запозичені з різних окремих джерел, у тому числі рідкісних, і супроводжуються цінними історико-бібліографічними коментарями.
Видання підготовлене та здійснене з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Київського і всієї України Володимира, силами Видавництва Києво-Печерської Лаври та Видавничого дому «АДЕФ-Україна». Про це РІСУ повідомив Олександр Бойко.
Варто нагадати, що в першому томі видання (2004) містяться житія стародавніх Києво-Печерських подвижників. Майже «забуті» житія лаврських подвижників були зібрані в одну збірку. Таким чином, Києво-Печерський патерик вперше був продовжений, включивши в себе житія святих Києво-Печерської лаври, раніше виданих у різних збірниках та періодиці XVIII-XIX ст.
«Києво-Печерський Патерик» є першим у давньоруській літературі досвідом створення книги в жанрі збірника житій святих отців православного чернецтва. Запозичивши цей жанр візантійської літератури, автори «Києво-Печерського патерика» присвятили свої твори подвижникам Києво-Печерської Лаври – колиски християнського чернецтва на Русі. «Києво-Печерський Патерик» поступово сформувався в XI-XV ст. і пізніше неодноразово перероблявся і доповнювався.
Розробку концепції нової версії «Патерика», переклад давньоруських текстів та складання коментарів до «житій» виконав київський історик В. Дятлов (нині – працівник Синодального Інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви, завідувач відділом «Київ підземний» Музею історії м. Києва).
Як РІСУ вже повідомляла, перший том «Патерика», виданий в 2004 році, охоплює час до XV ст. Продовження книги містить «житіє» не тільки святих, які жили у XVIII-XX ст. і традиційно вважаються Печерськими, але і таких видатних подвижників, як святителі Петро Могила, Димитрій Ростовський, Іоанн Тобольська, Інокентій Іркутський, преподобні Афанасій Брестський, Макарій Овруцький, Паїсій Величковський, які у свій час теж належали до братії Києво-Печерської Лаври.