Визначено дату і місце проведення архиєрейської хіротонії отця Михайла Квятковського

12.09.2023, 15:43
Католики
Визначено дату і місце проведення архиєрейської хіротонії отця Михайла Квятковського - фото 1
Архиєрейська хіротонія о. Михайла Квятковського, якого проголошено правлячим єпископом Української католицької єпархії Нью-Вестмінстера, що на Заході Канади, відбудеться 8 листопада 2023 року в катедральному соборі Святих Володимира та Ольги у Вінніпезі.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Початок Божественної Літургії о 10:00.

Богослужіння очолить митрополит Вінніпезький Лаврентій Гуцуляк, головний святитель. Співсвятителями стануть владика Борис Гудзяк, митрополит Філадельфійський, і владика Давид Мотюк, правлячий єпископ Едмонтонської єпархії.

Напередодні, 7 листопада, о 18:00 в соборі Святих Володимира та Ольги розпочнеться Велика вечірня з Чином архиєрейського найменування.

Інтронізація (введення в уряд) запланована на 18 листопада 2023 року. Вона відбудеться у храмі Покрову Пресвятої Богородиці у Ванкувері. Подія розпочнеться Архиєрейською Божественною Літургією о 10:00.

24 серпня 2023 року у Ватикані було повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск, поблагословивши рішення Синоду єпископів УГКЦ, призначив о. Михайла Квятковського правлячим єпископом Української католицької єпархії Нью-Вестмінстера.

Біографічна довідка

Владика-номінант Михайло Квятковський народився 21 листопада 1961 року в м. Гаміота, Манітоба. Був третьою дитиною із семи в сім’ї Едварда Квятковського та Філіс Земляк. Здобув неповну середню освіту у школі м. Брендон і повну середню — в коледжі Святого Володимира та Малій семінарії в Робліні, Манітоба. Розпочавши навчання в університеті та паралельно працюючи, 7 вересня 1980 року вступив до семінарії. У Римі проживав в Українській папській колегії святого Йосафата і навчався в Університеті святого Томи з Аквіну (Анджелікум), де здобув ступені бакалавра з філософії (1980–1982) та богослов’я (1982–1985).

14 вересня 1985 року в Робліні, Манітоба, митрополит Максим Германюк висвятив його на диякона. Єрейські свячення прийняв 28 липня 1986 року. Послуживши сотрудником у парафії Покрову Пресвятої Богородиці у Вінніпезі, повернувся до Рима вивчати канонічне право у Східному інституті, де здобув ступінь доктора.

З 1996 по 2006 рік, у період, коли Українська Греко-Католицька Церква зміцнювалася після довгих років підпілля, владика-номінант Михайло Квятковський проживав в Україні. Здійснював служіння канцлера Патріаршої курії та судді й голови Верховно-Архиєпископського трибуналу. Також був віце-ректором Українського католицького університету у Львові, де викладав канонічне право й очолював душпастирський відділ упродовж 6 років.

Повернувшись до Канади, був призначений духівником Української греко-католицької семінарії Святого Духа в Оттаві (2006–2010).

Від 2010 до 2021 року служив в українській греко-католицькій парафії Пресвятої Євхаристії, а від 2021 року і дотепер — парох церкви Покрову Пресвятої Богородиці у Вінніпезі. Служив у комітетах за збереження життя та пенітенціарному, організованих двома римо-католицькими архидієцезіями Вінніпега та Вінніпезькою архиєпархією УГКЦ. Також був капеланом Лицарів Колумба у провінції Манітоба (2016–2019).

Від 1 серпня 2014 року і дотепер владика-номінант Михайло Квятковський служив канцлером Вінніпезької архиєпархії УГКЦ, був представником Вінніпезької архиєпархії в Душпастирській раді Української Греко-Католицької Церкви з моменту її заснування 2019 року.