Визнати ПЦУ Грузинській Церкві заважає Росія, - Митрополит Епіфаній

Визнати ПЦУ Грузинській Церкві заважає Росія, - Митрополит Епіфаній - фото 1
Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній переконаний, що Грузинська Церква не визнає ПЦУ через шантаж з боку Росії.

Про це він заявив в «Суботньому інтерв'ю» Радіо Свобода.

За словами глави ПЦУ, «там є вплив, як ми розуміємо і знаємо, Російської Федерації, є шантаж Грузинської Церкви – якщо вони визнають українську автокефалію, то вони остаточно заберуть від них Абхазію, тобто частину окупованої території зараз. І тому йде таке вагання».

Він зазначив, що «з грузинами українці мають дружні, хороші стосунки». Проте Митрополит Епіфаній висловив впевненість, що до процесу визнання української автокефалії згодом приєднаються не лише Грузинська, а й інші Церкви.

«Неодмінно прийде той час. Минуло тільки три роки. Це дуже короткі строки, як ми знаємо з історії Церкви. Ми говоримо про тисячолітню історію, про древнє коріння. І впродовж цих трьох років зроблено і так дуже багато. І неодмінно в майбутньому до цього процесу доєднаються й інші Церкви. Тому що правда завжди перемагає», — зазначив першоєрарх.

Процес визнання новостворених канонічно Церков іншими церквами, як правило, триває роками чи й десятиліттями.
5 січня 2019 року Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію ПЦУ. На сьогодні її визнали чотири православні церкви: Вселенський та Олександрійський Патріархати, Елладська й Кіпрська Церкви.

В окупованій Росією Абхазії нині формально діє Грузинська Православна Церква, вважаючи цей сепаратистський регіон своєю канонічною територією.

Проте невизнана Абхазька Православна Церква, за підтримки Московського Патріархату, активно намагається отримати автокефалію.