Влада Кременчука через суд вимагає укласти охоронний договір на Свято-Успенську церкву з УПЦ МП

07 березня, 14:44
Держава
Влада Кременчука через суд вимагає укласти охоронний договір на Свято-Успенську церкву з УПЦ МП - фото 1
Мерія та прокуратура Кременчука через суд вимагають укладання охоронного договору на об`єкт культурної спадщини - Свято-Успенську церкву.

Про це Кременчуцькій газеті стало відомо з реєстру судових рішень.

Так, суддя Полтавського окружного адміністративного суду Головко А.Б., перевіривши матеріали адміністративного позову Управління культури і туризму Кременчуцької міської ради до Свято-Успенської релігійної громади Української Православної Церкви МП м.Кременчука ( вул. Макаренко, 107, м. Кременчук, Полтавська область, 39621 ) призначила на 9 березня засідання суду на якому розгляне питання щодо укладення з Управлінням охоронного договору на об`єкт культурної спадщини Кременчуцької міської територіальної громади - Церкву Успіння Божої Матері по вулиці Макаренка, 107, у м. Кременчуці.

Нова очільниця управління культури Кременчука Ірина Вологодська підтвердила, що укладання договору передбачає, що власник, уповноважений ним орган або користувач зобов’язані утримувати пам’ятку в належному стані, своєчасно провадити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення.

Всі зобов’язання власника\користувача пам’ятки культурної спадщини щодо утримання та володіння нею мають бути зафіксовані у спеціальному документі – охоронному договорі, який укладається не пізніше ніж через один місяць з моменту отримання пам’ятки (чи її частини) у власність або у користування з відповідним органом охорони культурної спадщини.