Владика Філарет поставив умову Зеленському щодо візиту Патріарха Варфоломія в Україну

12 березня, 17:20
Православні
Владика Філарет поставив умову Зеленському щодо візиту Патріарха Варфоломія в Україну - фото 1
Президент України Володимир Зеленський і Митрополит Київський і всієї України Епіфаній запросили відвідати Київ у серпні цього року та взяти участь у святкуванні ювілею державної Незалежності Патрарха Варфоломія.

З цієї нагоди очільник УПЦ КП оприлюднив 12 березня заяву, в якій звучить одна умова.

У заяві сказано, що цей візит має бути наповнений справжньою історичною місією та вагою: "Єпископат, духовенство та вірні Української Православної Церкви Київського Патріархату з радістю вкотре вітатимуть Його Всесвятість Патріарха Варфоломія на українській землі у випадку, якщо він, під час свого візиту, вручить Томос про надання Українській Православній Церкві статусу Патріархату.

Це буде довгоочікуваним актом справедливості щодо побожного українського народу та забезпечить реальну автокефалію нашої Церкви, адже, як відомо, саме Патріархат не може бути у складі Патріархату, а митрополія – може.

Лише в статусі Патріархату Українська Церква матиме можливість повноцінно виконувати свою спасительну місію духовної опіки над усіма українцями, які проживають в Україні та поза її межами".

Владика Філарет звернувся до Президента зі словами:

"Звертаюся до Президента України Володимира Олександровича Зеленського та представників української влади з проханням, напередодні візиту, порушити перед Його Всесвятістю Патріархом Варфоломієм питання надання нового Томосу, який би повністю відповідав тому історичному місцю та значимості, яку відігравала та відіграє Українська Церква у світовому Православ’ї. Це сприятиме справжньому унезалежненню Української Православної Церкви, консолідації суспільства та об’єднання всіх православних українців під одним Патріаршим омофором".