Владика Філарет заявив, що в Україні має бути Церква, "незалежна ні від Москви, ні від Константинополя"
.Про це він сказав 18 листопада на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".
"Завдяки існуванню Київського Патріархату Україна отримала Томос про автокефалію. Якби не було Київського Патріархату, Константинопольський Патріарх дав би Томос? Кому давати? Але справжньої автокефалії в цьому Томосі немає. Права Православної Церкви України обмежені. Насамперед - самою назвою. Суть полягає в тому, що ви, отримавши Томос, маєте владу над православними українцями лише в Україні, а за межами України українці мають належати до Константинопольського Патріархату", - сказав він.
Владика Філарет зазначив, що виключення Київського Патріархату з державної реєстрації поставило Церкву поза законом, але вона та її парафіяни існують, і їх багато. "Ми існуємо, й існуватимемо. І переможемо, тому що правда з нами", - заявив він.
Керівник юридичного відділу релігійної організації "Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату" Неоніла Ткаченко нагадала, що Міністерство культури вперше за всю історію України ухвалило рішення про так званий "стан припинення" Київської Патріархії, чому раніше не піддавалася жодна релігійна організація в Україні.
"Шляхом втручання в автоматизовану систему була підроблена інформація про стан Київської Патріархії як такої, що з 29 липня 2019 року перебуває в стані припинення, а з 13 грудня 2019 року є "припиненою". При цьому засновник Київської Патріархії 20 червня 2019 року ухвалив прямо протилежне рішення про продовження своєї діяльності, і саме боротьба за реєстрацію цього рішення триває вже півтора року", - зазначила вона.
Ткаченко повідомила, що у свій захист Київська Патріархія ініціювала 63 судових провадження.