Владика Філарет знову висвятив єпископа

Владика Філарет знову висвятив єпископа - фото 1
17 грудня 2020 року владика Філарет хіротонізував ігумена Михаїла (Ковалюка) на єпископа Херсонського і Таврійського.

Подія відбулася у Володимирському кафедральному соборі після Літургіі.

Почесний Патріарх Філарет вручив новому єпископу Михаїлу архиєрейський жезл.

Ігумен Михаїл (Ковалюк Микола Васильович) народився 1959 року на Івано-Франківщині.

Тим часом єпископ Херсонський і Таврійський ПЦУ Никодим за розкольницьку діяльність виключив ігумена Михаїла з кліру єпархії.

Як вже інформувала РІСУ, торік 17 грудня Філарет хіротонізував Даниїла Кудибіна – священнослужителя-перебіжчика, який перед тим встиг побувати у всіх православних юрисдикціях.

15 грудня 2019 року він висвятив архимандрита Никодима (Кобзаря), клірика Сумської єпархії, в єпископа Сумського і Охтирського з дорученням тимчасового керування Полтавською єпархією.

26 січня 2020 року, Філарет звершив хіротонію архимандрита Никона (Шинкарюка), клірика Чернівецької єпархії у єпископа Чернівецького і Буковинського.

Ще раніше владика Філарет, всупереч волі керівництва ПЦУ, хіротонізував у єпископи двох священнослужителів — архимандрита Андрія (Маруцака) та єромонаха Іллю (Зеленського).

Жодне з цих свячень не було визнане у ПЦУ.

20 червня в Києві була відновлена Українська Православна Церква Київського Патріархату на чолі з Філаретом. Разом з ним від ПЦУ відкололися двоє архиєреїв з Росії - архиєпископ Білгородський і Обоянський Іоасаф (Шибаєв) і єпископ Валуйський Петро (Москальов).