Владика Ігор Ісіченко отримав почесне звання доктора Honoris Causa УКУ

Владика Ігор Ісіченко отримав почесне звання доктора Honoris Causa УКУ - фото 1
9 липня в Українському католицькому університеті під час випускники урочистостей вручили почесне звання доктора Honoris Causa УКУ українському патріотові, докторові філологічних наук, професорові кафедри історії української літератури Харківського національного університету ім. В. Каразіна, архиєпископові-емериту Ігореві Ісіченку.

Про це повідомляє сайт УКУ.

Ляудацію з нагоди вручення відзнаки почесного доктора УКУ владиці Ігорю виголосив Олег Турій, директор Інституту історії Церкви Українського католицького університету, проректор із зовнішніх зв’язків УКУ:

«Сьогоднішнє вручення грамоти доктора Honoris Causa УКУ архиєпископові-емериту Ігореві Ісіченку не є жодною нагородою, а радше виявом нашої вдячності, дорогий Владико, за ті нагоди для спілкування та співпраці з Вами, за Ваше свідчення наполегливості, мужності та самовідданості з надією на наше подальше служіння “в Україні та за її межами — в ім’я слави Божої, спільного блага й людської гідності!”», — зазначив Олег Турій.

Під час вручення нагороди Олег Турій анонсував розбудову Українського католицького університету та відкриття осередку УКУ в Харкові. Рішення про це прийняв кілька днів тому Сенат нашого університету. Розбудова відбуватиметься на базі Колегії Патріярха Мстислава в Харкові, до заснування якої долучився Ігор Ісіченко і, яка від самих початків перебуває у тісній взаємодії зі Львівською Богословською Академією, тепер УКУ.

«Для мене велика честь отримати цю відзнаку від Українського католицького університету. Університету, з яким ми познайомилися ще до того, як він був утворений. У 1993 році, коли організувався Інститут історії Церкви, я мав честь бути присутнім на цих заходах. Уже з 94-го ми підтримували контакти зі Львівською Богословською Академією. Я вдячний отцеві Михайлу Димиду, першому ректорові за викладачів, які забезпечували викладання в Колегії Патріарха Мстислава, у тій харківській школі, яка так тісно пов‘язана з УКУ, й зараз проходить новий етап співпраці», — зазначив під час нагородження відзнакою владика Ігор Ісіченко, який доєднався до випускних урочистостей онлайн.

Владика Ігор зауважив, що попри війну, ми вже зараз маємо дбати про майбутню відбудову країни:

«Переживаючи війну, протистоячи агресору, мусимо думати про майбутнє, про стратегію розвитку наших шкіл, наукові плани, які є викликом для нас. Я сподіваюсь, що сьогодні наша зустріч, хай віртуальна, буде для нас початком співпраці, яка буде корисною для українського суспільства. Сердечно дякую й бажаю, щоби УКУ зберігав те реноме, одного з кращих навчальних закладів освіти. А для мене честь бути причетним до його праці».