Владика УГКЦ Степан Сус в Лісабоні: "Це війна не тільки українського народу"

12 березня, 09:39
Україна і світ
Владика УГКЦ Степан Сус в Лісабоні: "Це війна не тільки українського народу" - фото 1
На війні вороги шукають смерть серед життя. А ми, українці, шукаємо життя серед смерті. Про це заявив голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус під час конференції в Лісабоні, присвяченій ситуації в Україні під час війни. У ній також взяла участь директорка національного офісу БО «Церква в потребі» в Португалії п. Катаріна Мартінс де Беттанкур.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Українці вже третій рік шукають життя, борються за життя, роблять все, щоб зупинити зло й агресію, яка руйнує людське життя», — наголосив єпископ.

Він зазначив, що за понад 2 роки війни тисячі російських ракет і дронів прилітали в Україну та знищували наші міста й села. Десятки тисяч українців загинули.

«Минулого тижня всі ми бачили кадри з Одеси, де у зруйнованому будинку знайшли жінку, яка пригортала своє немовля — їх убив російський дрон», — розповів Голова ПМВ.

Владика Степан зауважив, що війна — це трагедія, яка залишає великі рани в житті людей: «Близько 7 мільйонів українців виїхали з України. Дякую португальському народу і всім присутнім, що ви прийняли біженців з України. Близько 6 мільйонів українців стали вимушеними внутрішніми переселенцями і переїхали зі Сходу та Півдня на Захід. 60 тисяч українців втратили кінцівці на війні і потребують протезів. Уявіть, що ви чи не щодня мусите йти в укриття, щоби сховатися від російських ракет і дронів, коли починається тривога. Або дорога, по якій ви звикли їздити щодня на роботу, в один день може бути повністю зруйнована російськими ракетами», — зазначив голова ПМВ.

Владика УГКЦ Степан Сус в Лісабоні: 'Це війна не тільки українського народу' - фото 131163

Окрім цього, єпископ наголосив, що ця війна — це війна не тільки українського народу. Це війна, де кожен повинен докладати всіх зусиль, щоби зло ніколи не руйнувало людські життя.

«Ми, українці, щодня о 20:00 молимося за мир, зокрема до Божої Матері з Фатіми. А натомість російський патріарх Кирил подякував Серафимові Саровському за те, що під його покровом осучаснено ядерну бомбу. В інтернеті є відповідне відео — ви можете подивитися. Тому теперішній світ — це коли одні моляться за мир і спокій, а інші — щоби краще розвинути зброю. Можливо, це час, коли заклик Божої Матері з Фатіми про навернення Росії має відбутися на наших очах. Це час, коли потрібно бути солідарними, підтримувати один одного і робити все для того, щоб перемогти це зло. Ми повинні не боятися, як у притчі про милосердного самарянина, підійти і торкнутися ран тих, хто зранений війною. Напевно, головне завдання нашої акції „Церква в потребі“ сьогодні — допомогти Україні лікувати рани, які приносить війна. Ми не знаємо, скільки ще буде цих ран, бо не знаємо, коли ця війна закінчиться. Але ми впевнені, що будемо вірити, молитися і допомагати вилікувати рани всім потребуючим», — зазначив владика Степан.

Додамо, голова ПМВ УГКЦ владика Степан Сус і заступник голови о. Андрій Гах цими днями з візитом перебувають у Лісабоні (Португалія) на запрошення благодійної організації «Церква в потребі». У межах візиту єпископ відвідав парафію Arroios, де взяв участь у Хресній дорозі, яка об’єднала близько 200 осіб — як українців, так і португальців, а також взяв участь у заході вшанування пам’яті Тараса Шевченка з нагоди 210-ї річниці від дня його народження.