«Владики не помилилися», – Віктор Єленський про вибір єпископа Святослава Шевчука на Главу УГКЦ

24 березня, 09:25
Католики
«Владики не помилилися», – Віктор Єленський про вибір єпископа Святослава Шевчука на Главу УГКЦ - фото 1
27 березня 2021 року в УГКЦ відзначатимуть десятиріччя перебування на престолі Глави Церкви Блаженнішого Святослава.

Про те, чим відзначилися ці десять років його головування у житті УГКЦ і України загалом, у програмі «Добра розмова» з Галиною Бабій розповів релігієзнгавець Віктор Єленський, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Блаженніший Святослав став Главою УГКЦ у дуже складний момент, – пригадує пан Віктор. – 2010-2011-ий були роками, коли адміністрація Януковича намагалася загнуздати УГКЦ, домогтися від неї абсолютного послуху, обмеживши її діяльність храмовою огорожею. Йшлося про закриття УКУ. Було багато акцій і рухів, спрямованих на маргіналізацію УГКЦ… Зараз ми про це й не згадуємо, але на той час все це було дуже наочно і загрозливо. Тодішня адміністрація президента дуже бажала, щоб новий Глава УГКЦ був набагато поступливішим і менш принциповим, ніж його попередник Любомир Гузар. Але, як бачимо, цього не сталося – навпаки, за ці десять років, в силу всіх подій, які відбулися і відбуваються в Україні, суспільна роль і значення УГКЦ дуже зросли».

Віктор Єленський відзначив тяглість традиції і цінностей УГКЦ і підкреслив, що попередником Блаженнішого Святослава на престолі Глави Церкви був не лише Блаженніший Любомир Гузар, а й такі титани Церкви як митрополит Андрей Шептицький та Йосиф Сліпий.

«Чому саме Святослав? У 2011 році я був серед тих, хто ставив собі це запитання, – зізнається Віктор Єленський, – Подібно в 1991 році, коли Мирослав-Іван кардинал Любачівський повернувся в Україну, ми розпитували: чому, на його думку, Андрей Шептицький обрав своїм наступником Йосифа Сліпого. Любачівський тоді казав: Кир Андрей був певний, що цей не зламається".

На той момент для Церкви це було найголовнішим.

"Так і з вибором Святослава, – зазначає релігієзнавець, – думаю, що Блаженніший Любомир, владики, які в 2011 році зібралися на Виборчий Синод, також щось знали про майбутнє Церкви, і побачили у єпископові Святославові щось, що мало б бути дуже важливим у наступні роки. І, мені здається, вони не помилилися».