Владики УГКЦ провели 19-ту (70-ту) сесію Постійного Синоду

11.02.2022, 14:20
Католики
Владики УГКЦ провели 19-ту (70-ту) сесію Постійного Синоду - фото 1
З 8 по 10 лютого вдбулася 19-та (70-та) сесія Постійного Синоду УГКЦ. Засідання тривали в онлайн-форматі.

Про це повідомляє прес-служба Секретаріату Синоду єпископів УГКЦ.

Участь у зустрічах взяли Патріарх УГКЦ Святослав та члени Постійного Синоду:

- архиєпископ і митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк;
- архиєпископ і митрополит Перемишльсько-Варшавський Євген Попович;
- єпископ Пармської єпархії Святого Йосафата Богдан Данило;
- єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Теодор Мартинюк.

Секретарем зустрічі був о. Андрій Хім’як, в. о. секретаря Синоду єпископів УГКЦ. Під час онлайн-засідань до обговорень запрошували гостей-доповідачів.

Роботу Постійного Синоду УГКЦ розпочали із перевірки виконання рішень попередньої сесії, яка відбулася 15–17 грудня 2021 року.

Першою темою на порядку денному стала безпекова ситуація в Україні та способи реагування Української Греко-Католицької Церкви у разі ескалації збройної російської агресії проти України.

Також під час першого робочого засідання вдалося обговорити основні моменти з організації Синоду єпископів УГКЦ на тему «Синодальність і соборність: досвід УГКЦ», який відбудеться влітку 2022 року.

Про стан підготовки головної теми майбутнього Синоду доповідав о. Роман Шафран, секретар Сьомої сесії Патріаршого Собору.

Владика Теодор Мартинюк представив кроки щодо запровадження в УГКЦ проголошеного Святішим Отцем Папою Римським Франциском Синодального шляху.

Під час третього та четвертого робочих засідань учасники заслухали звіти про діяльність Пасторально-міграційного відділу, Патріаршої літургійної та катехитичної комісій. Керівники структур розповіли про досягнення, виклики, потреби та плани роботи.

«Торік з працівниками Пасторально-міграційного відділу нам вдалося відвідати багато країн, зокрема Молдову, Іспанію, Португалію, Литву, Естонію, Словаччину, Об’єднані Арабські Емірати. Було відкрито кілька нових парафій, як-от у Братиславі та Трнаві (Словаччина). Крім того, ми організували кілька важливих подій, таких як проща українців Західної Європи до Люрду і до Фатіми. Хочу теж сказати, що у Фатімі ми розпочали будівництво українських церкви і монастиря. Цю справу супроводжують отці василіани, однак це спільний проєкт усіх українців Західної Європи. Усе для того, щоб у цьому святому місці українці мали свою церкву», — зазначив керівник Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус.

Також владика Степан підкреслив вагомий внесок священиків у різних країнах, які представляють Церкву на місцях свого служіння.

«Нашим першим завданням було зробити все для того, щоб ніхто з наших вірних не почувався самотнім у життєвих труднощах. Хочемо, щоб вони відчували, що Церква є поруч із ними», — сказав архиєрей.

Доповідаючи про діяльність Патріаршої катехитичної комісії, її очільник владика Давид Мотюк розповів про деякі реалізовані проекти Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ. Серед них — публікація Молодіжного катехизму „Ми йдемо з Христом“, який був добре сприйнятий молоддю і дорослими в усьому світі.

Крім того, учасники Постійного Синоду обговорили Правильник єпископа-помічника, який сьогодні є вкрай потрібний Українській Греко-Католицькій Церкві.

Під час цієї сесії Постійного Синоду УГКЦ презентували нову систему єпархіальних внесків солідарності. ЇЇ представив патріарший економ о. Любомир Яворський.

Учасники почули звіт голови Душпастирської ради Патріаршої курії УГКЦ владики Кеннета Новаківського. Доповідач подав розроблені Радою ідеї щодо душпастирського плану на період до 2030 року, над яким працювали під час зустрічей 27 січня і 4 лютого.

Голова Душпастирської ради повідомив про супровід процесу реалізації стратегії «Жива парафія — місце зустрічі з живим Христом».

На завершення члени Постійного Синоду УГКЦ обговорили організацію та тематику наступних зустрічей і узгодили подальший план роботи.