«Вогонь віри»: у Львові покажуть і розкажуть про вогонь у різних релігіях
Археологічні пам’ятки – посудини із зображеннями солярних знаків, підвіски-хрестики, урни трипільської і висоцької культур тощо — висвітлюють культ вогню у віруваннях первісних народів. Вогонь, вічний рух, сонце – символізує знак сварги на писанках. Експонати виставки розповідають, як у процесі розвитку вогняного культу сформувався відповідний пантеон давньослов’янських і античних богів: Сварог – бог небесного вогню, батько сонця; Перун – бог грому та блискавки, що несе повітряний вогонь; Гефест і Вулкан — пов’язані з земним вогнем.
Різні живописні та графічні сюжети, зображення на металі та дереві ілюструють старозавітні розповіді Біблії про сакральне значення вогню: з’ява Господа у вогняному полум’ї перед Мойсеєм і під час дарування Закону на горі Синай; вогняна колісниця, яка забрала до неба пророка Іллю; випробовування вогнем істинної віри Авраама й готовність принести в жертву єдиного сина Ісаака; покарання вогнем міст Содома й Гомори тощо.
У Новому Заповіті вогонь є символом божественної любові. Церковна свічка символізує божественне Світло, правду, істину, що перемагає темряву гріха, є символом звернення до Бога, а віск, з якого вона виготовлялася, символом пожертви та подяки Господу.
Відвідувачі також зможуть ознайомитись з ритуальними речами для запалювання вогню, які використовують в юдаїзмі, християнстві, ісламі, індуїзмі й буддизмі.
Святі і вогонь – це ще одна тема, яку не оминули увагою автори виставки. Присутні дізнаються про атрибути святих Василя Великого і Домініка, архангела Михаїла і Флоріана; про тортури вогнем і вознесіння святих Іллі і Теклі; про смерть через вогонь (спалення, інквізиція) Жанни д’Арк, святого Лаврентія, інших.
Доповнять виставку відеосюжети, в яких демонструють релігійні обряди різних народів, пов’язані з вогнем.
Відвідати виставку можна протягом цього року.