Волгоградець, який "на замовлення" СБУ спалив Коран, покарання відбуватиме у Чечні

24 травня, 15:12
Світові
Волгоградець, який "на замовлення" СБУ спалив Коран, покарання відбуватиме у Чечні - фото 1
Суд над мешканцем Волгограда Микитою Журавелем, затриманим за спалення Корану біля мечеті, пройде у Чечні. Там же 19-річний Журавель відбуватиме покарання у разі обвинувального вироку.

Про це повідомив у вівторок міністр Чечні з питань національної політики Ахмед Дудаєв, передає Радіо Свобода.

За словами Дудаєва, справу передали до Чечні з ініціативи федеральних органів влади.

"Тут його судитимуть, тут він відбуватиме покарання, оскільки він зазіхнув на почуття віруючих мусульман. У нас тут, я думаю, він знайде своє покарання у рамках закону", - сказав міністр.

Раніше голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін доручив передати справу про спалення Корану до Чечні.

Микиту Журавля звинувачують у образі почуттів віруючих. Йому загрожує до трьох років позбавлення волі. У понеділок суд у Волгограді заарештував його на два місяці – до 20 липня. Під час засідання Журавель, як зазначається, вибачився перед мусульманами та назвав свій вчинок "дуже поганим".

За версією слідства, Журавель спалив священну книгу мусульман, перебуваючи у районі Соборної мечеті у Волгограді. Наводяться слова обвинуваченого, що він зробив це за вказівкою українських спецслужб за винагороду в 10 тисяч рублів. Крім того, Журавель нібито розповів, що займався відеозйомкою військових об'єктів. Реакція Києва на ці твердження не наводилася.