Волонтери тернопільського архикатедрального собору УГКЦ роздали близько 50 тонн допомоги 5000 переселенцям

06 квітня, 10:02
Суспільство
Волонтери тернопільського архикатедрального собору УГКЦ роздали близько 50 тонн допомоги 5000 переселенцям - фото 1
У Тернополі біля архикатедрального собору УГКЦ Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці триває роздача гуманітарної допомоги.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У зведеному звіті координаційного центру з допомоги військовим та переселенцям, який діє при соборі, тільки за минулий тиждень на благодійних ярмарках допомогу отримало близько 5000 вимушено переселених осіб.

За словами координатора центру о. Романа Демуша, було роздано близько 50 тонн допомоги переселенцям, які проживають у місті Тернополі.

«Наш оргкомітет подбав про певні зручності для них, - зазначив о. Роман. - Наприклад, цієї суботи, 2 квітня, ми підготували вже сформовані в паперових пакетах продуктові набори, щоб люди не витрачали зайвого часу в пошуках необхідного. Інші засоби – предмети гігієни, дитяче харчування, медикаменти, постільна білизну, одяг, взуття тощо – кожен обирав особисто».

Впродовж тижня благодійники відправили гуманітарні вантажі на Київщину, зокрема Бориспіль, Вишгород у Патріарший собор Воскресіння Христового в Києві, Миколаївщину та Кропивницький. Готується допомога на Бучу та Запоріжжя.

«Вже отримуємо фотозвіти від волонтерів та військових про отримання вантажу. Ми щиро дякуємо нашим благодійникам з Італії, Голландії, Німеччини, Іспанії, Польщі, Данії тощо, адже їхня підтримка є важливим знаком любові та солідарності з усією Україною, – каже о. Роман Демуш. – Хочу оцінити працю наших волонтерів. Жартівливо називаємо їх робочим батальйоном. Серед них не тільки місцеві мешканці, а й велика частина тих, хто вимушено покинув свої домівки через війну. Особлива подяка також семінаристам Тернопільської семінарії, які також долучаються до праці».

4 квітня біля архикатедрального собору окремо відбулася акція із безкоштовної роздачі одягу, взуття, засобів гігієни та іграшок вимушено переселеним дітям. Близько трьох сотень дітей-переселенців разом із батьками змогли обрати речі першої необхідності. Особлива увага дітей була прикута до зони роздачі іграшок.

Слід зазначити, що за аналогічним звітом станом 25 березня в часі війни для цивільного захисту населення та його повсякденних потреб, зокрема для потреб біженців, що перебувають на території України, Тернопільсько-Зборівською архиєпархією одержано та розподілено більше 500 тонн гуманітарної допомоги.