«Вони чинять визволення там, де панує темрява", - Патріарх УГКЦ про в'язничних капеланів
Про це сказав Глава УГКЦ Святослав у вступному слові до фільму про в’язничне капеланство «Христос нас визволив на те, щоб ми були свобідні». Прем’єра стрічки відбулася на «Живому телебаченні» у неділю, 9 травня 2021 року.
Як повідомляє Департамент інформації УГКЦ, фільм створений до 30-ліття відновлення капеланського служіння у в’язницях.
«Ми хочемо побачити Спасителя в кожній особі, яка перебуває в місцях позбавлення волі. Господь засуджує і відкидає злочин, гріх, але є милосердним до людини, навіть якщо мова йде про злочинця. Саме Боже милосердя дає шанс злочинцеві вийти на свободу, стати вільним, а відтак звільнитися від гріха і від смерті», – сказв Патріарх УГКЦ.
Предстоятель УГКЦ звернув увагу на те, що за роки незалежності України змінилася назва системи зі «Служба виконання покарань» на «Пенітенціарна служба», тобто служба, що допомагає людині спокутувати провину за свої вчинки.
«Окрім втрати зовнішньої свободи, набагато страшнішою є втрата внутрішньої. Людина стає невільником, тоді, коли стає рабом зла. Якщо людина вийде на свободу без внутрішньої свободи від зла, то рано чи пізно ця людина знову вчинить злочин, вкотре повернеться за грати і отримає тавро рецедивіста», – зазначив він.
Патріарх Святослав розповів, що на різних рівнях говориться, що доступ в’язня до капелана є правом і обов’язком. Ніхто не може позбавити людину права доступу до свого священика. Це засадниче право, яке навіть в умовах найсуворішого ув’язнення всі повинні поважати. Обов’язок Церкви, капелана, за словами Блаженнішого Святослава, мати доступ до в’язня і бути йому до послуг.
Предстоятель УГКЦ тпеож висловив вдячність в’язничним капеланам, які працюють в різних установах пенітенціарної служби і допомагають в’язням знайти дорогу до свободу. «Вони чинять визволення там, де найбільше панує гріх, розчарування, темрява, почуття відкинутості і забутості», – каже він.