Вперше в Україні у Львові священики УГКЦ та ПЦУ пройшли вишкіл медичних капеланів

Вперше в Україні у Львові священики УГКЦ та ПЦУ пройшли вишкіл медичних капеланів - фото 1
12 жовтня 2021 року у Патріаршому домі у Львові вперше в Україні медичні капелани Української Греко-Католицької Церкви та Православної Церкви України отримали дипломи про спеціалізований вишкіл, який тривав упродовж двох років.

До вишколу долучилося десять священнослужителів, серед яких клірики Української Греко-Католицької Церкви та Православної Церкви України з різних куточків нашої держави. Навчання відбувалося під егідою Патріаршої комісії у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ. Дипломи капеланів-випускників, окрім підпису Голови Патріаршої комісії, завірили печаткою Львівського медичного коледжу післядипломної освіти, як свідчення того, що під час курсу опанували і дисципліни, яких навчали викладачі коледжу. Про це інформує сайт Синоду єпископів УГКЦ.

З нагоди урочистого вручення дипломів для кваліфікованих медичних капеланів відбулася низка заходів. Зокрема, у каплиці при Патріаршому домі архиєпископ і митрополит Львівський УГКЦ владика Ігор Возьняк очолив Літургію у співслужінні із медичними капеланами УГКЦ. Опісля, до вручення сертифікатів долучився також екзарх Донецький владика Степан Меньок. Митрополита Львівського та Сокальського ПЦУ представляв ієрей Ігор Турик. За допомогою онлайн-зв’язку привітав присутніх також Голова Душпастирської ради УГКЦ владика Кен Новаківський. Долучився до заходу Голова Асоціації капеланів в охороні здоров’я України Сергій Убогов.

Вперше в Україні у Львові священики УГКЦ та ПЦУ пройшли вишкіл медичних капеланів - фото 80457

Як зізналася Голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я с. Севастіяна Карвацька, курс для медичних капеланів започаткували ще до всесвітньої пандемії, у 2019 році. З часом, через пандемію COVID-19, актуальність такого вишколу лише зросла.

«Коли ми починали цю програму 2 роки тому, ми ще не знали, що очікує світ. І це співпало з тією світовою пандемією. І думаю собі, що ви всі погодитеся зі мною, що сьогодні справа медичного капеланства, як і військового, стала дуже видима і потрібна. Тому дякую усім учасникам цього вишколу. Також я сердечно дякую усім отцям, які провадили цей курс, які викладали», — сказала сестра Севастіяна.

«Цей курс є унікальним. Він є перший в Україні. Після двох років навчання можемо побачити ті зміни, які відбулися у нас, учасниках. За ці 2 роки ми опанували 5 блоків. Ми стали однією командою, друзями. Цей курс нас згуртував. Бо ми пройшли великий психологічний вишкіл. Ці навики є корисними і у нашому повсякденному житті. Гаслом курсу було допомогти кожному потребуючому, кожному ближньому. Я думаю, що ми з отцями стали ближчими до того, щоб схилитися до ліжка кожного хворого і принести частинку тепла і розради, яких він потребує», — наголосив священик ПЦУ о. Іван Данилів.

Вперше в Україні у Львові священики УГКЦ та ПЦУ пройшли вишкіл медичних капеланів - фото 80458

Привітала присутніх Директорка Львівського медичного коледжу післядипломної освіти пані Леся Вовк, яка наголосила, що коледж завжди готовий продовжувати подальшу співпрацю із Комісією УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я у нових і подальших проєктах.

Після вручення дипломів про завершення навчання на курсі також урочисто відзначили медиків.