"ВРЦ повинна зробити все, щоб ця війна закінчилася якнайшвидше", - Заява 11-ї Асамблеї у Карлсруе

09 вересня, 16:04
Україна і світ
"ВРЦ повинна зробити все, щоб ця війна закінчилася якнайшвидше", - Заява 11-ї Асамблеї у Карлсруе - фото 1
«Війна в Україні, мир і справедливість в європейському регіоні», - заяву під такою назвою прийняли 8 вересня  учасники 11-ї Асамблеї WCC у Карлсруе, Німеччина, яка відбувалася під гаслом "Любов Христа спонукає світ до примирення та єдності".

Джерело: Oikoumene

"Думки та молитви всіх учасників 11-ї Асамблеї ВРЦ зосереджені на народі та країні Україна, а також на трагічних наслідках російського вторгнення 24 лютого 2022 року, на тисячах жертвах цивільних осіб на сході країни та сотні тисяч біженців і переміщених осіб з 2014 року.

За ці шість місяців загинуло понад 13 000 українських цивільних, а такі міста, як Маріуполь, були покладені в руїни. На даний момент близько 14 мільйонів людей – майже третина всього населення України – були змушені покинути свої домівки (за даними УВКБ ООН). Крім того, є багато повідомлень про звірства, які можуть вважатися військовими злочинами та злочинами проти людяності, включаючи сексуальне та гендерне насильство, а також значно підвищену вразливість до торгівлі людьми. Крім того, ми дуже стурбовані ризиками катастрофічних наслідків унаслідок пошкодження Запорізької атомної електростанції внаслідок військових дій поблизу неї, а також захисту зони Чорнобильської катастрофи 1986 року", - йдеться у документі ВРЦ.

Учасники Асамблеї рішуче засудили цю незаконну і невиправдану війну:

"Ми знову закликаємо до негайного припинення вогню, щоб зупинити смерть і руйнування, а також до діалогу та переговорів для забезпечення стійкого миру. Ми закликаємо всі сторони конфлікту поважати принципи міжнародного гуманітарного права, зокрема щодо захисту цивільних осіб та цивільної інфраструктури, а також щодо гуманного поводження з військовополоненими. Війна ... суперечить нашим фундаментальним християнським та екуменічним принципам, і відповідно ми відкидаємо будь-яке зловживання релігійною мовою та авторитетом для виправдання збройної агресії та ненависті. Ми закликаємо всі сторони відійти та утриматися від військових дій поблизу Запорізької АЕС та інших подібних місць, які можуть створити немислимі загрози нинішнім і майбутнім поколінням".

Учасники Асамблеї підтвердили обов’язок ВРЦ активізувати діалог з питань, які усіх розділяють, бо "питання, які піднімає цей конфлікт, справді є глибокими та фундаментальними як для екуменічного руху".

У заяві звучить заклик до християн і до керівництва Церков у Росії, а також в Україні, підняти свій голос, щоб протистояти триваючим смертям, руйнуванню, переміщенню та позбавленню власності людей України.

Учасники Асамблеї закликають ВРЦ забезпечити платформу для того, щоб ця війна закінчилася дуже скоро, бо, як наголошено в документі, війна сьогодні призводить до стрімкого зростання цін на продовольство та енергетичних криз до збільшення в рази кількості біженців і рівня бідності.

У документі також засуджено нелюдске поводження з українськими біженцями у Росії: допити, тортури та перевірки на вірність у фільтраційних таборах. "Це питання вимагає подальшого вивчення", - наголошують члени Асамблеї ВРЦ.