ВРЦіРО підбила підсумки візиту до Ватикану

ВРЦіРО підбила підсумки візиту до Ватикану - фото 1
24-26 січня 2023 року з ініціативи Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій відбувся візит її офіційної делегації до Ватикану.

Джерело: ВРЦіРО

У делегації взяли участь:

  • Маркос Оганесян, єпископ Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви, голова делегації ВРЦіРО;
  • Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України, Митрополит Київський і всієї України;
  • Святослав Шевчук, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький;
  • Мечислав Мокшицький, Архієпископ Митрополит Львівський Римсько-Католицької Церкви в Україні, в.о. Голови Конференції Римсько-Католицького єпископату України;
  • Валерій Антонюк, Голова Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів;
  • Яків Дов Блайх, Президент Об'єднання іудейських релігійних організацій України, Головний рабин м. Києва та України;
  • Ахмед Тамім, Голова Духовного управління мусульман України, Верховний муфтій України;

а також уповноважені представники Української Церкви Християн Віри Євангельської, Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України, Української Православної Церкви, Української Євангельської Церкви, Українського Біблійного Товариства та Інституту релігійної свободи.

Візит став продовженням зустрічей Ради зі світовими релігійними діячами під час їхніх візитів до України та міжнародних поїздок ВРЦіРО: з Папою Іваном Павлом ІІ (2001 р.) та Державним секретарем Ватикану кардиналом П’єтро Пароліном (2016 р.), Головним Рабином Ізраїлю Ісраєлем Мейром Лау (2019 р.), Вселенським Патріархом Варфоломієм (2021 р.), Архієпископом Кентерберійським Джастіном Уелбі (2022 р.).

Центральною подією візиту українських релігійних діячів до Ватикану стала зустріч делегації ВРЦіРО з Папою Римським Франциском.

Під час спілкування глави та представники Церков і релігійних організацій України засвідчили важливість єднання зусиль релігійних діячів України та світу в протистоянні російській агресії проти України задля досягнення перемоги правди та встановлення справедливого миру. Члени делегації відзначили важливість молитовної та моральної підтримки, яку український народ отримує від Святішого Отця і Апостольської Столиці, а також подякували за надану гуманітарну допомогу, яка продовжує надходити.

ВРЦіРО підбила підсумки візиту до Ватикану_1

Серед низки питань, які були порушені під час спілкування, слід відзначити проблеми повернення на Батьківщину депортованих окупаційною владою Російської Федерації громадян України, зокрема дітей, можливість посередництва і сприяння у звільненні та поверненні додому українських військовополонених і несправедливо ув’язнених, забезпечення їхніх прав згідно до міжнародних гуманітарних норм.

«Дякую вам за цю вашу єдність, це для мене багато значить. Це схоже до дітей в сім’ї, де один є там, інший – деінде, але коли мама хвора, всі збираються разом», – сказав Папа Франциск, підкреслюючи, що в цьому випадку не йдеться про єврейську, ісламську, християнську, православну чи католицьку Україну, але про “маму Україну”, задля якої всі гуртуються разом. «Це приклад перед обличчям величезної поверховності, яку сьогодні бачимо в нашій культурі», – мовив Святіший Отець.

На пам’ять про зустріч представники Ради подарували Папі Франциску картину із зображенням мирної України, намальовану українськими дітьми, та зменшену копію скульптури Архістратига Михаїла, покровителя Києва, встановленої у парку «Володимирська гірка» в столиці України.

Також відбулася зустріч делегації ВРЦіРО з Державним Секретарем Ватикану кардиналом П’єтро Пароліном та Секретарем з відносин із державами архієпископом Полом Галлахером. Під час зустрічі йшлося про виклики, які постають перед Україною та світовою спільнотою у зв’язку з триваючою російською агресією проти нашої держави та тимчасовою окупацією її території, а також про можливі подальші кроки, спрямовані на досягнення тривалого миру.

ВРЦіРО підбила підсумки візиту до Ватикану_2

У своїй промові кардинал Паролін зазначив: «Війна – це образа Бога. Запевняю вас, що кожного ранку, коли ми збираємося в Держсекретаріаті, ми молимося за Україну і думаємо, як ми можемо допомогти Україні та що ми можемо зробити, щоби в Україну прийшов справедливий мир».

Делегація Ради також мала плідні зустрічі з префектом Дикастерії сприяння християнській єдності кардиналом Куртом Кохом, префектом Дикастерії з міжрелігійного діалогу кардиналом Мігелєм Аюсо, префектом Дикастерії комунікації доктором Паоло Руффіні, префектом Дикастерії Східних католицьких Церков архієпископом Клаудіо Гуджеротті.

Під час спілкування члени делегації розповіли про працю ВРЦіРО та запропонували активізувати взаємодію з інституціями Ватикану у відповідних напрямках. З української сторони було підкреслено, що Рада є прикладом успішної плідної співпраці представників основних релігійних спільнот України. Завдяки понад 25-літньому досвіду роботи в унікально широкому форматі Рада має вагомі досягнення у побудові внутрішнього діалогу, у співпраці з державою та міжнародними партнерами.

ВРЦіРО підбила підсумки візиту до Ватикану_3

З нагоди завершення Тижня молитов за християнську єдність члени делегації були присутні на молитві, яку Папа Франциск звершив у римській базиліці святого Павла за мурами.

Окрім цього члени делегації ВРЦіРО відвідали собор Святої Софії в Римі – осередок УГКЦ, лікарню «Дитя Ісус», де проходять лікування також діти з України, зустрілися з Послом України при Святому Престолі Андрієм Юрашем, дали прес-конференцію для медіа.

Учасники візиту високо оцінюють проведені зустрічі, висловлюючи сподівання, що спілкування і обмін думками, які відбулися, сприятимуть Україні та світу в досягненні тривалого справедливого миру. Візит до Апостольської Столиці та зустрічі високого рівня засвідчують також розширення потенціалу багатосторонньої міжрелігійної та міжконфесійної взаємодії, в якій українські Церкви і релігійні організації продовжать брати активну участь.

Візит відбувся на пропозицію ВРЦіРО у співпраці та за підримки Апостольського нунція в Україні архієпископа Вісвалдаса Кулбокаса.

ВРЦіРО підбила підсумки візиту до Ватикану_4