ВРЦіРО виступає за створення Міністерства у справах дітей, молоді та сім’ї

03.12.2021, 09:00
Держава
ВРЦіРО виступає за створення Міністерства у справах дітей, молоді та сім’ї - фото 1
Релігійні діячі звернули увагу прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на необхідність розробки державної сімейної політики та затвердження відповідної державної програми з бюджетним фінансуванням.

Проблему підтримки сімей і допомоги нужденним, захисту прав дітей та суспільної моралі обговорили під час зустрічі 1 грудня Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з главою Уряду, профільними міністрами та іншими урядовцями. Зустріч модерував тимчасовий головуючий у ВРЦіРО Григорій Комендант.

За повідомленням ІРС, релігійні діячі відреагували на пропозицію парламенту створити Державну службу у справах дітей. На їх переконання, цей орган не повинен стати караючою структурою, а сервісною службою, яка буде допомагати сім’ям, батькам і матеріям, особливо у складних життєвих обставинах, багатодітним родинам, одиноким батькам, а також сприяти повному заміщенню інтернатів для сиріт сімейними формами виховання, такими як дитячі будинки сімейного типу.

Віталій Кривицький єпископ Римо-Католицької Церкви в Україні, ординарій Київсько-Житомирський Віталій Кривицький з цього приводу сказав:

"Ідея створення Держслужби у справах дітей – це однобокий підхід, адже не варто захищати дитину у відриві від сім’ї. Краще створити міністерство у справах дітей, молоді та сім’ї, яке б вживало комплексні заходи на підтримку сімей, відповідального батьківства і материнств".

Митрофорний протоєрей УКГЦ о. Олекса Петрів звернув увагу прем’єр-міністра та урядовців на необхідність заборони в Україні комерційне сурогатне материнство, яке по суті є різновидом торгівлі людьми, адже буквально “експортує” дітей за кордон під замовлення: "Треба покласти край торгівлі людьми на рівні актів Кабміну, поки буде розроблені відповідні заборони на рівні законів”, – наголосив священик.

ВРЦіРО, Рада Церков, Віталій Кривицький, Григорій Комендант

Учасники зустрічі обговорили інші питання, пов’язані з діяльністю релігійних організацій у сфері надання душпастирської опіки, гуманітарної допомоги та інших форм соціального служіння.

Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній висловив вдячність урядовцям за підтримку Закону України «Про Службу військового капеланства», прийнятого напередодні.

Він також звернув увагу прем’єр-міністра та представників Уряду на загрози ратифікації Стамбульської конвенції та нагадав, що вже прийнято низку законів з цієї проблематики, які можна вдосконалювати надалі.

"Краще об’єднати зусилля, щоб вдосконалювати законодавство України, ніж ратифіковувати Стамбульську конвенцію, яка розділює суспільство та викликає протести з боку його значної частини. Гендерна ідеологія розділяє наше суспільство, а нам треба гуртуватися, єднатися в ці непрості часи для України", - вважає Митрополит ПЦУ.

На питання захисту суспільної моралі особливу звернув Старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко. Він згадав про інцидент, пов’язаний із фінансуванням з боку Держкіно аморального кінопроекту, який до того ж зневажає релігійні символи. Єпископ також нагадав, що релігійна спільнота виступає проти законопроєкту № 5488, який несе пряму загрозу для реалізації конституційного права на свободу віросповідання.

Реагуючи на питанняьпротидії пандемії COVID-19, релігійні діячі зауважили, що на сьогодні немає якихось церковних документів, які б забороняли віруючим вакцинуватися.

Єпископ Баришівський Української Православної Церкви МП Віктор (Коцаба) з приводу цього сказав:

"Будь-яка вакцинація, як від коронавірусу, так і від інших хвороб, має бути добровільною. Вакцинація не повинна порушувати права людини. І на Церкви не слід покладати відповідальність за антивакцинаторство, адже наші храми відвідують люди з різними поглядами та, в першу чергу, з метою отримання духовної розради, а справа влади і медиків – вичерпно і зрозуміло пояснити всі аспекти вакцинації".

ВРЦіРО, Уряд, Кабмін, Прем'єр-міністр, Денис Шмигаль, Віктор Ляшко, Олександр Ткаченко

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів про вжиті урядом заходи в сфері забезпечення опалення храмів, молитовних будинків і інших релігійних споруд. За результатом звернення ВРЦіРО уряд зафіксував ціну на газ для релігійних організацій, яка складає 16554 гривень за 1000 куб. м., що включає ПДВ та плату за транспортування магістральними мережами.

За повідомленням ІРС, глава уряду підтвердив зацікавленість у продовженні діалогу з ВРЦіРО та проведенні подібних зустрічей на вищому рівні.

ВРЦіРО виступає за створення Міністерства у справах дітей, молоді та сім’ї - фото 83485

На зустрічі також були присутні: міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов та Заступник Міністра енергетики України Максим Немчинов.